КСУ визнав скандальний мовний закон "Ківалова-Колесніченка" неконституційним

Відбулося останнє засідання Конституційного суду щодо визнання скандального закону неконституційним

У середу, 28 лютого, Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 57 нардепів щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про засади державної мовної політики". Про це повідомляє прес-служба КСУ.

За словами одного з авторів подання до КСУ, лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока, закон визнали неконституційним.

"Сьогодні останнє засідання Конституційного Суду за ініціативи і поданням народних депутатів-свободівців щодо визнання скандального закону Ківалова-Калєсніченка неконституційним. Доказова база стовідсоткова! Антиукраїнський закон визнано неконституційним і скасовано!" – написав лідер "свободівців" на сторінці у Facebook.

Довідково: Закон "Про засади державної мовної політики" набув чинності 10 серпня 2012 року. Ним передбачено, що у 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, що практично прирівнює її до державної. Закон дозволяв використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою в конкретному регіоні розмовляє не менш як 10% жителів. Ще за часів прийняття закону він викликав хвилю протестів по всій Україні. Нинішні нардепи наголошують: закон прийняли з істотними порушеннями. 23 лютого 2014 року ВР визнала відповідний закон таким, що втратив чинність.

Дивіться також фотогалерею:

Шини, крики, "коктейль Молотова": як минули "ветеранські" сутички під ВР – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Президент призначив двох суддів Конституційного суду України
Наступний матеріал
Через березневий снігопад Київ від ранку стоїть у заторах