iz.com.ua

У Конституційному суді розглянуть справу мовного закону Ківалова-Колісниченка

За документом, місцева влада може ухвалити рішення про двомовність, якщо у регіоні 10 відсотків жителів національних меншин

У Конституційному суді України відбудеться нове слухання у справі так званого мовного закону Ківалова-Колісніченка. Початок засідання запланований на 10-ту ранку. Перше засідання у справі відбулося усередині листопада. 57 народних депутатів вимагають визнати закон таким, який не відповідає конституційності.

Нагадаємо, скандальний закон Верховна Рада ухвалила 3 липня 2012-го, в серпні того ж року президент-утікач Янукович його підписав. За документом, місцева влада може ухвалити рішення про двомовність, якщо у регіоні 10 відсотків жителів національних меншин. З вимогою скасувати документ "Про державні засади мовної політики" нардепи звернулися ще чотири роки тому.

Одразу після Революції гідності парламент скасував скандальний документ. Однак, новий закон не набув чинності, бо його не підписав Олександр Турчинов, який тоді тимчасово виконував обов’язки президента. Потім скасувати документ депутати вирішили через Конституційний суд.

Попередній матеріал
У Франції знайдений малюнок Леонардо да Вінчі вартістю 15 млн євро
Наступний матеріал
Літак Lufthansa здійснив екстрену посадку в Нью-Йорку

"Закон трьох "К" – Ківалова, Колесніченка і Кремля": Під Конституційним судом зібрались активісти

МОН позбавило ліцензії виш Поплавського та заборонило Ківалову видавати дипломи магістрам з політології

Ківалов і його команда були недоторканні – Саакашвілі

У Донецьку вимагають повернути «мовний» закон Ківалова-Колесніченка

ВР скасувала мовний закон Ківалова-Колесніченка

5 канал - трансляція наживо