Олег Тягнибок на мітингу 5 канал

"Закон трьох "К" – Ківалова, Колесніченка і Кремля": Під Конституційним судом зібрались активісти

Вони закликають негайно скасувати так званий мовний закон, що призводить до русифікації

У четвер, 17 листопада, Конституційний суд взявся за скандальний так званий мовний закон Ківалова-Колісніченка. Про це повідомляє "5 канал".

Сьогодні відбулося перше засідання за поданням 57 народних депутатів, які вимагають визнати закон "Про засади державної мовної політики" таким, що не відповідає Конституції України.

З 9 ранку активісти, передусім це представники ГО "Свобода", а також багато громадських активістів, зібралися під будівлею Конституційного суду, щоб закликати негайно скасувати цей закон, що призводить до русифікації. Вони називають цей закон законом "трьох "К": Ківалова, Колесніченка і Кремля.

"Суть нашого подання: щоб визнали цей закон таким, що неконституційно ухвалений, бо ми пам'ятаємо, як тоді голосували. Тоді прийдеться вернутися до закону УРСР. Може, тоді ухвалимо щось нове", – каже чільник "Свободи" Олег Тягнибок.

На початку засідання, що розпочалося о 10:00, автори подання надали суду клопотання про відвід п'яти суддів Конституційного Суду, які працювали за часів колишнього президента Віктора Януковича. Зокрема, й ті, що допомагали Януковичу узурпувати владу.

"Ми хочемо самовідвід суддів, а їх там п'ятеро. Це саме такі судді, які за часів Януковича скасовували Конституцію, і це призвело до узурпації влади. Ми їм не віримо, що вони неупереджені, прокуратура відкрила по них справи", – зазначив автор депутатського подання Олег Бондарчук.

Втім, суд не задовольнив клопотання заявників і залишився у тому ж складі. Водночас, було задоволено клопотання про залучення до справи свідків, а саме депутатів шостого скликання, які можуть засвідчити про перебіг голосування і експертів-лінгвістів, що зможуть дати авторитетну оцінку.

Нагадаємо,відповідний закон Верховна Рада ухвалила ще 3 липня 2012 року. І вже майже два роки нардепи намагаються скасувати дію документа, ухваленого парламентом попереднього скликання.

Дивіться також: "И так поймут": чи вдасться зменшити кількість російської мови в українському телеефір

Попередній матеріал
Брифінг щодо змін у порядку проходження військової служби у ЗCУ в особливий період – завершено
Наступний матеріал
Справа про криваві заворушення під ВР: обвинувачених не задовольнили ані зала суду, ані суддя

Конституційний суд перевіряє "мовний закон" Ківалова-Колісніченка

"И так поймут": чи вдасться зменшити кількість російської мови в українському телеефірі

Говоріть державною: Активісти дослідили, як часто українці застосовують рідну мову