засідання у справі про вибух під ВР 31 серпня 5 канал

Справа про криваві заворушення під ВР: обвинувачених не задовольнили ані зала суду, ані суддя

Ще в липні ГПУ оприлюднила обвинувачення винуватцям кривавих сутичок під парламентом

Підготовче засідання у справі про вибух під Верховною Радою 31 серпня Подільський райсуд запланував на 25 листопада, хоча обвинувачені клопотали про відвід головуючого судді та перенесення слухання в інше приміщення.

Обвинувачені вважають, що суддя не забезпечив належних умов для проведення справи. Тому вони  виступили із вимогою змінити суддю та обрати інше приміщення. Таку пропозицію підтримала і прокуратура, представники якої заявили, що слухання проходить у неналежних умовах.

"Тільки обов’язкових учасників цього процесу (давай порахуємо): 15 обвинувачених, 25 адвокатів, 70 потерпілих. Це вже 110 осіб. Плюс суд, плюс журналісти, коло близьких родичів. Один із визначальних принципів кожного кримінального процесу – гласність, тому в зал мають право зайти всі ті люди, які цього прагнуть", – зазначив обвинувачуваний Ігор Швайка.

А прокурор Андрій Шевченко додав: "Це умови неналежні. Звісно, в цих умовах не можемо працювати ні ми, ні обвинувачені чи їх захисники".

Кімната у Подільському суді, відведена під засідання, є найбільшою, тому суд ухвалив рішення відхилити клопотання представників обвинувачення. Крім того, не задовольнив суд і клопотання про відвід судді. Відтак, 25 листопада у цій же залі суд продовжить попередні слухання у справі.

Як відомо, в останній день літа 2015-го, під час акції мітингу під будівлею парламенту убік правоохоронців полетіла граната. У результаті загинули чотири бійці Нацгвардії, ще півсотні людей постраждали. У скоєному звинуватили одного з колишніх бійців добробату Ігоря Гуменюка, нині він під арештом.

У липні ГПУ оприлюднила обвинувачення винуватцям кривавих сутичок під Верховною Радою.

Попередній матеріал
"Закон трьох "К" – Ківалова, Колесніченка і Кремля": Під Конституційним судом зібрались активісти
Наступний матеріал
Рекорд у Раді: Депутат проголосував одразу за п'ятьох відсутніх колег

Справа про криваві заворушення під ВР: суд відмовився оголосити в розшук зниклого підозрюваного

Прихильники Гуменюка та Крайняка зірвали судове засідання у справі заворушень під ВР

Поліція розповіла про розслідування заворушень під Радою 31 серпня

Поліція завершила розслідування заворушень під Радою 31 серпня минулого року