Гуменюк_Крайняк судове засідання 5 канал

Прихильники Гуменюка та Крайняка зірвали судове засідання у справі заворушень під ВР

Адвокати підозрюваних просили відводу суддів, оскільки вважають їх причетними до сепаратизму

Кримінальну справу проти колишнього бійця батальйону "Січ" Ігоря Гуменюка та активіста Сергія Крайняка повернули прокуратурі на доопрацювання.

Без гранат і шашок, але з криками й штовханиною. В такій атмосфері головуюча суддя намагається проводити засідання, однак присутні в залі вже некеровані. Їх розлютила відмова колегії суддів задовольнити клопотання захисників підозрюваних.

Як відомо, адвокати просили відводу суддів, оскільки вважають їх причетними до сепаратизму.

"Двоє суддів – вихідці з тих територій Донбасу. Головуюча – колишня голова Харцизького районного суду. Коли Ігор воював, вони здійснювала судочинство у цьому суді, а там вже з квітня української влади не було, з травня там були вже виключно бандитські формування", – пояснює свою позицію адвокат Ігоря Гуменюка Олександр Сверидовський.

У прокуратурі ж переконані: склад суду не має значення за нинішньої доказової бази і радить передивитися відео сутичок. На ньому, каже, видно, що Сергій Крайняк жбурляє димові шашки для відволікання уваги, а Ігор Гуменюк кидає гранату.

"Відео було досліджене під час слідства експертами-портретниками, які підтвердили, що саме ці особи є на відео. У справі фігурує дві бойові гранати РГО, одна з них була використана біля Верховної ради, внаслідок чого загинули 4 особи і 144 отримали тілесні ушкодження, а інша граната була вилучена безпосередньо у Гуменюка при його затриманні", – зазначає прокурор Сергій Герасим.

Сам же підозрюваний із такими доказами не погоджується.

"На відео є людина в масці і там навіть не зрозуміло, що то летить і що то падає. По суті, там багато що кидали, було багато вибухів. Хто й що кидав – достеменно з'ясувати вже неможливо", – каже він і наголошує, що зброї при собі не мав.

Гранату, переконує Гуменюк, йому підкинули. Утім, інший підсудний вже заявив, що його змушували брехати.

"Мене били, чинили психологічний тиск тільки з метою того, щоб я дав неправдиві покази проти Ігоря, а також проти верхівки партії "Свобода", що нібито вона організувала теракт, а Ігор його здійснив", – каже підозрюваний Сергій Крайняк.

У прокуратурі ж наголошують, що закиди підозрюваного – наклеп. "Розслідується кримінальне провадження щодо застосування недозволених методів до обвинувачених, на даний час вони не підтверджені. Вони проходили судово-медичну експертизу, тілесних ушкоджень у них не було", – каже прокурор Гарасим.

Натомість, тілесні ушкодження були у потерпілого військовослужбовця НГУ Дениса Щетиніна. Осколки гранат потрапили йому в руки, ноги і грудну клітку. Проте чи є за ґратами той, хто кинув гранату, військовослужбовець сказати не може.

"Я знаходився дуже далеко, почув вибух, і все. Я не можу стверджувати – та це людина чи ні. Мені дуже цікаві мотиви, за що? Мені шкода хлопців, котрі загинули", – пояснює постраждалий під ВР.

Цього постраждалого, як і ще кілька десятків потерпілих, викликали до суду, але до їхніх виступів черга нині не дійшла. Через безлад у залі засідання перенесли до іншого приміщення і продовжили його вже у закритому режимі. Зрештою, розглянувши матеріали, судді вирішили повернути справу прокуратурі на доопрацювання, а підозрюваним знову продовжили арешт.

Як відомо, підозрювані рік провели в СІЗО. 29 липня цьогоріч ГПУ оприлюднила обвинувачення винуватцям кривавих сутичок під Верховною Радою.

Нагадаємо, в останній день літа 2015-го, під час акції мітингу під будівлею парламенту убік правоохоронців полетіла граната. В результаті загинули  чотири бійці Нацгвардії, ще півсотні людей постраждали. У скоєному звинуватили одного з колишніх бійців добробату Ігоря Гуменюка, нині він під арештом.

 Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Бойовики нарощують присутність у непідконтрольних Пікузах
Наступний матеріал
Полторак: На навчальні центри ЗС України виділено 250 млн грн
Теги:
Loading...
ГПУ оприлюднила обвинувачення винуватцям кривавих сутичок під Верховною Радою

ГПУ оприлюднила обвинувачення винуватцям кривавих сутичок під Верховною Радою

В результаті сутичок під судом газом отруїлись 12 поліцейських та 15 нацгвардійців

В результаті сутичок під судом газом отруїлись 12 поліцейських та 15 нацгвардійців

Поліція розповіла про розслідування заворушень під Радою 31 серпня

Поліція розповіла про розслідування заворушень під Радою 31 серпня

Поліція завершила розслідування заворушень під Радою 31 серпня минулого року

Поліція завершила розслідування заворушень під Радою 31 серпня минулого року