5 канал

Ще один з "червоних мантій": як присягав на вірність новообраний суддя КСУ

13 листопада кандидатуру Віктора Городовенка підтримали 186 делегатів з'їзду суддів

Новообраний суддя Конституційного Суду України склав присягу. Віктор Городовенко став першим з п'яти правників, якого обрали за новим законом про судоустрій Конституційного Суду. До цього більш як 12 років він обіймав посаду голови Апеляційного суду Запорізької області, нагадує "5 канал". 

Як відомо, 13 листопада кандидатуру Городовенка на таємному голосуванні підтримали 186 делегатів з'їзду суддів. Ще чотирьох суддів мають визначити Верховна Рада і Президент.

Присягу у Конституційному Суді України складали уперше. Раніше це відбувалося у парламенті перед народними депутатами. Після присяги на вірність Україні Віктору Городовенку передали червону мантію судді, а також вручили нагрудний іменний знак правника.

Віктор Городовенко став чотирнадцятим у складі суддів, що дає змогу пленарному засіданню великої палати КСУ вважатися повноважним. Одразу після процедури присяги судді перейшли до розгляду подання складу Верховного Суду, який просить визнати неконституційним створення нового органу і конкурсний відбір до нього, а також визнати незаконним звільнення суддів ліквідованого Верховного Суду.

 

Нагадаємо, відбір до найвищого судового органу тривав майже дев'ять місяців.

Попередній матеріал
Танки РФ перетнули український кордон: Порошенко скликав Воєнний кабінет
Наступний матеріал
Тіла довелося вирізати з авто: під Дніпром у аварії загинула група підлітків – відео
Loading...