Конституційний суд України
Конституційний суд України Радіо Свобода

"Оновлення" Конституційного Суду: хто отримав омріяне суддівське крісло

Загалом на цю посаду претендували 18 осіб, але рада суддів схвалила лише шіст кандидатур. Саме з них сьогодні було обрано одного суддю, що поповнить склад Конституційного Суду України

У понеділок, 13 листопада, на позачерговому з'їзді суддів серед шести кандидатів обрали одного суддю КСУ. Ним став голова Апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій. 

Як стало відомо, за Городовенка віддали свої голоси 186 делегатів з'їзду. Додамо, що саме його кандидатура викликала у громадськості найменше критики. Загалом у голосуванні взяли участь 283 делегати.

Детально про перебіг подій – дивіться у сюжеті "5 каналу":

Віктор Городовенко
Віктор Городовенко5 канал

За інших суддів проголосувало значно менше делегатів. Так, Андрій Леонтович отримав два голоси, Роман Савуляк – три, Валентин Крижанівський – шість голосів, Василь Гуменюк – 38, Сергій Чумак – 45.

Нагадаємо, згідно з правилами відбору, кандидат мав набрати щонайменше 161 голос. Зауважимо також, що голосування відбувалося таємно. Обрати ім'я делегати могли у спеціальних кабінках. Передували голосуванню виступи всіх шести кандидатів, яким члени з'їзду могли ставити питання. 

Як відомо, попереду – відбір ще чотирьох суддів до КСУ. Двох із них мають обрати парламентарі у Верховній Раді і ще двох – призначити Президент України.

Попередній матеріал
День народження Мустафи Джемілєва: 10 маловідомих фактів про лідера кримськотатарського народу
Наступний матеріал
Новообрана суддя озвучила свою зарплату
Loading...