Вища Рада правосуддя Вища Рада правосуддя

Відбір до ВСУ: кого з кандидатів не схвалила комісія

Призначення сімох кандидатів Вища рада відклала на невизначений період, а ще один - отримав негативний висновок

Вища рада правосуддя оголосила імена 111 кандидатів на посади до Верховного Суду, і передає їх на підпис Президенту. Відмови від подання отримали лише двоє: Тетяна Франтовська та Володимир Матюхін. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу". 

Як стало відомо, призначення ще сімох кандидатів Вища рада відклала на невизначений період. Одна з членів Громадської ради доброчесності Галина Чижик висловила обурення списком, адже у 25 суддів - незадовільний висновок ради.

"Я вважаю, що ВРП таким своїм рішенням сказала, що Юрій Луценко - гепнпрокурор України є злочинцем, тому що двоє суддів, які його засудили, рекомендовані ВРП на посади суддів Верховного суду. Суддя, яка в часи Майдану наважилася написати окрему думку і сказати, що заборона протестів на Майдані є обмеженням конституційного права на свободу зібрання, питання стосовно неї відкладено, тоді як суддя з Одеси - Олександр Золотніков, який заборонив Майдан, рекомендований ВРП до призначення", -обурена Галина Чижик.

"Що стосується двох суддів, про яких ви згадали, то я, на жаль, не можу надавати оцінку ні судовому рішенню, ні тому, наскільки воно було законним. Щодо зауважень до суддів, то як таких зауважень прийняття сумнівних рішень, ми таких висновків не робимо", - каже голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

За процесом добору суддів від першого етапу стежила Громадська рада доброчесності: вивчалися доброчесність кандидатів та професійна етика. Компромати знайшли на третину зі 120 кандидатів, які дійшли до фінального етапу. Негативний висновок від Вищої ради правосуддя отримала лише одна із тридцяти суддів, до яких були питання у громадських активістів. Решта 25 прізвищ пішли на підпис Президентові.  

Більше про це дізнайтеся у включенні: 

Попередній матеріал
Гройсман: Ситуація в Калинівці контрольована, Кабмін профінансує всі роботи
Наступний матеріал
Українці на Invictus Games: як ветерани АТО Ніагарський водоспад відвідали
Loading...