Мовчазний протест
Мовчазний протест 5 канал

Мовчазний протест активістів: як обирають членів Верховного суду України

Кандидатів перевіряють на відповідність критеріям доброчесності і критеріям професійної етики. Однак представники громадськості задоволені далеко не всіма кандидатурами

У понеділок, 25 вересня, відбулося заключне засідання Вищої ради правосуддя, на якому розглядали матеріали стосовно останніх восьми кандидатів на посади суддів Верховного суду. Загалом же претендентів було 120, нагадує кореспондент "5 каналу".

Як відомо, з 14 вересня триває відбір кандидатів до Верховного суду. Повний склад передбачає наявність 200 суддів, однак нині обирають лише перших 120 кандидатів. Відбір проводить Громадська рада доброчесності та ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів).

Кандидатів перевіряють на відповідність критеріям доброчесності і критеріям професійної етики. А от на думку представників Громадської ради, 30 кандидатів не відповідають таким критеріям.

Сьогодні на засіданні була саме одна з таких суддів. Члени Громадської ради та активісти з інших ГО висловили мовчазний протест, коли вона звітувала та відповідала на питання членів Вищої ради правосуддя. Активісти навіть принесли плакати проти цієї кандидатки.

Чим не задовольнила їх кандидатка на посаду судді Верховного суду – дізнайтеся у включенні: 

Попередній матеріал
У Києві створять тимчасовий та повноцінний Музей Революції Гідності
Наступний матеріал
Вбивство голови "Київобленерго": відомі нові подробиці злочину
Loading...