Відбір суддів до КСУ
Відбір суддів до КСУ 5 канал

"Суддя має бути добреньким": як кандидати в судді КСУ закликали за себе голосувати

У Києві проходить позачерговий з'їзд делегатів, які мають обрати одного з кандидатів на посаду судді Конституційного Суду. Загалом до цього етапу відбору дістались 6 кандидатів

Зауважимо, що ще в березні була оголошена перерва у відборі кандидатів, оскільки приймалася нова редакція закону "Про Конституційний Суд України". Вона і визначила порядок обрання суддів на посаду до Конституційного Суду.

Детально про перебіг подій – дивіться у сюжеті "5 каналу":

З'їзд суддів обирає одного кандидата, ще чотирьох обере Верховна Рада, і одного призначить Президент України.

Нині кандидати на посаду виступили перед з'їздом. Кілька тез учасників відбору.

"Найважливіша риса для судді – це доброта. Суддя повинен бути добрим. Добрим, напоумлення - добреньким. Добрим до сторін, до потерпілих, до обвинувачених, до людей взагалі", – переконаний кандидат на посаду судді КСУ Валентин Крижановський.

"Прошу вас відкинути все, і віддати свій голос за мене. Проголосуйте по совісті", – закликав інший учасник Андрій Леонтович.

Виступи суддів слухала кореспондент "5 каналу". Детальніше про те, яким бачать кандидати оновлений Конституційний суд України та як вони закликали віддати голос за себе – дізнайтеся у включенні:

Як відомо, Рада суддів з 18 кандидатів обрала шістьох для подальшого проходження відбору на посаду судді КСУ. Серед критеріїв, за якими обирали кандидатів, вік – щонайменше 40 років, стаж роботи – не менше 15 років, гарне знання української мови.

"Основні вимоги – особа мала досягти 40 років, 15 років стажу у галузі права, також – бути правником з визнаним рівнем компетенції. Ми проводили процедури спеціальної перевірки, досліджували документи, а також всі відомості, які надавали кандидати для підтвердження відповідності свого рівня", – зазначила член Ради суддів Людмила Волкова.

Нині кандидати вже мали слово, тож тепер їм ставлять запитання. Після цього відбудеться таємне голосування. Серед присутніх 270 делегатів з'їзду, кандидат має набрати щонайменше 161 голос. Результати будуть оприлюднені не раніше 16:00 сьогодні, 13 листопада. 

Попередній матеріал
НАЗК склало протокол на Ситника: якою була реакція голови НАБУ
Наступний матеріал
Парубій назвав "пріоритет номер один" у Держбюджеті-2018
Loading...