Facebook / Петро Порошенко

Як пройшла церемонія присяги суддів Верховного Суду України: особливості й очікування

Порошенко сьогодні підписав Указ про призначення 113 суддів нового Верховного Суду України

26 суддів Верховного Суду склали присягу. Загалом 113-х суддів сьогодні своїм указом Президент України Петро Порошенко призначив до цього органу. За урочистостями спостерігала кореспондентка "5 каналу" Людмила Павленко, яка розповіла, як проходила церемонія.

За словами журналістки, після присяги нині всі одне одного вітають, багато квітів, обіймів і поцілунків. Сьогодні присягу складали ті люди, які раніше присяги не давали – це адвокати і науковці. Оновлений Верховний Суд має складатися відповідно до відкритого конкурсу зі 120 осіб, аби почати роботу. А взагалі згодом має бути 200 суддів. Це по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному та цивільному суді. Розгляд справ інших кандидатів відклали через нерозглянуті дисциплінарні провадження щодо деяких кандидатів. 

Петро Порошенко сьогодні взяв ініціативу в свої руки, бо виникла заминка спочатку - не пролунав гімн України, тож він сам почав співати гімн в унісон з усіма присутніми. Також Президент сьогодні сказав, що створення нового Верховного Суду – це демонстрація всій Україні здатності ухвалювати і реалізовувати реформи позитивно. 

"11 листопада – надзвичайно важливий день, день народження принципово нового Верховного Суду України. Він вперше був сформований на основі конкурсу – безпрецедентно відкритого, унікального, прозорого, транспарентного. Конкурсу з високим рівнем конкуренції. Вперше від процедури добору суддів були усунені всі політичні органі, політичні партії, парламент", – наголосив Глава держави.

"Кожний четвертий суддя оновленого Верховного Суду – адвокат чи науковець. Вони матимуть шанс побудувати нову систему правосуддя, керуючись українськими законами та європейськими стандартами й цінностями", – додав він.

Загалом, за словами Порошенка, завдяки відкритому конкурсу Верховний Суд оновили на 95%. І нині чи не кожний четвертий служитель Феміди – ніколи не працював суддею. 

Як повідомляв 5.UA, Порошенко хоче пришвидшити створення антикорупційного суду.

Нагадаємо, конкурс на право обіймати поважні посади тривав більш як вісім місяців. Вища кваліфікаціна комісія обрала 120 кандидатів. З яких Вища рада правосуддя рекомендувала на посади до вищої судової інстанції понад 100 осіб. Фінальний список прізвищ був оголошений 29 вересня. Попри негативні висновки громадської ради доброчесності, до нього потрапили 25 прізвищ суддів із сумнівною репутацією. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Геращенко розповіла, що блокує переговорний процес зі звільнення заручників
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляцію завершено
Loading...

Президент до кінця дня призначить 114 суддів Верховного суду

Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляцію завершено

Церемонія присяги суддів Верховного Суду України – трансляцію завершено

У ДПСУ пояснили причини тимчасового затримання в аеропорту сина Саакашвілі – як відреагував політик

Справа купівлі паркомісць: З'явилося відео детектива НАБУ з квартири свекрухи голови НАЗК

Геращенко розповіла, на які поступки йде Україна задля звільнення заручників