vaas.gov.ua

"Ні – витратам на адвокатів": в Україні запроваджують єдину судову практику

Судовій реформі бути. Після кількох тижнів обговорення та внесення поправок до законопроекту Верховна Рада таки ухвалила його, віддавши 234 голоси

Три тижні розглядів у Верховній Раді, 4500 правок – це рекорд для ухвалення законопроекту Верховною Радою. Однак все вдалося. Що змінилося – з'ясовувала журналістка "5 каналу". 

Так, відтепер в Україні буде єдина касаційна інстанція – Верховний Суд. Крім того, вводиться єдина судова практика.

"Верховний Суд прийматиме єдину практику для однакового роду суперечок. І навіть якщо суддя-корупціонер, і хоче піти назустріч тому, хто його корумпує, він не зможе цього зробити, бо йому треба буде відійти від цієї судової практики. Це означатиме, що він піде на "дисциплінарку", що його рішення перевірять, що йому треба дуже аргументовано розписати, чому він відходить від цієї судової практики. Ми прогнозуємо, що за 2-3 роки кількість судових суперечок зменшиться у рази. Люди не будуть витрачатися на адвокатів, розуміючи, що є єдиний спосіб вирішити цю суперечку", – розповів нардеп від "Народного фронту" Леонід Ємець.

Також законопроект передбачає, що за невиконання процесуальних обов'язків до порушника буде застосовуватися штраф. 

Була й фракція, яка не дала жодного голосу за судову реформу – це "Самопоміч".

Зокрема, там заявили, що категорично не розуміють штрафи, які накладатимуть на учасників процесу. Дехто говорив про спроби обмежити прозорість суду – йдеться про надання дозволів на відео та фотофіксацію процесу. Відповідні норми були скасовані.

"Раніше держава мала доводити, що вона правильно вчинила, тепер же чомусь автори цього законопроекту хочуть, щоб людина, яка є в нерівних умовах з державою, сама доводила, що держава була неправа. Це нереалістично, і повністю руйнує адміністративну систему судочинства. Люди будуть просто незахищені", – коментує представниця "Самопомочі" Олена Сотник.

Обговорювалося і питання зарплат суддів. Чому це питання спричинило активну дискусію – дізнайтеся у включенні: 

 

Як відомо, 3 жовтня Верховна Рада України ухвалила судову реформу.

Попередній матеріал
Місцеві жителі в ОРДЛО вимагають, щоб терористи залишили окуповане село Пікузи
Наступний матеріал
Небезпечний вірус: чому дітей без щеплень не пускатимуть до шкіл
Loading...