Школярі, Івано-Франківщина
Школярі, Івано-Франківщина 5 канал

Небезпечний вірус: чому дітей без щеплень не пускатимуть до шкіл

Немає щеплення – немає освіти. Міносвіти заявило: до навчання у садочках та школах не пускатимуть дітей, які не вакциновані проти кору

Наразі таке рішення стосується трьох областей – Івано-Франківської, Одеської та Тернопільської, де фіксують спалах цього інфекційного захворювання, передає "5 канал". 

Від початку року в Одеській області на кір захворіло близько 400 дітей. Утім, навіть через спалах хвороби лікарям досі складно вмовити батьків зробити дітям щеплення.

"Є батьки, які відмовляються від проведення профщеплень, і, звичайно, це мінус. Дитина, яка в інкубаційний період прийде в садок, заразить нам всіх дітей – і щеплених, і не щеплених", – каже головний лікар міської дитячої поліклініки №2 Катерина Патраманська.

Від початку року в Україні кором заразилися більше 1600 дітей. Моніторинг показує, що кількість хворих зростає. Щоб не допустити епідемії, у Міністерстві освіти та МОЗ спільно вирішили – не пускати нещеплених дітей на заняття.

Епідеміологи попереджають: кір поширюється швидше, ніж грип. Тому важко уявити, якими можуть бути наслідки спалаху.

Відвідувати школи та дитячі садки заборонили тим дітям, які не мають жодного щеплення проти кору. Сидіти вдома вони мають, поки не завершиться карантин. Але скільки він триватиме – поки ніхто не знає. До списку потрапили одразу три області – лідери за кількістю хворих.

"Коли є питання не тільки здоров'я, а і життя, то очевидно, що потрібно обирати здоров'я, а не ті успіхи у навчанні, які можна потім паралельно наздогнати. Я думаю, що кожна школа розробить план", – зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Батьки школярів обговорюють нововведення, обурюються та дискутують у соцмережах. Думки розділилися.

"Я не можу сказати чи за я, чи проти. Я ще думаю. Але в мене дуже багато побоювань, чи не принесе це шкоди здоров'я моїм дітям", – каже Романа Іванів.

"Це індивідуально – кожна мама має знає свою дитину і що потрібно робити", – зазначає інша мама Олександра Могитич.

Тим часом у школи та садки у трьох областях продовжують ходити як щеплені, так і нещеплені діти. Чому та чим це небезпечно – дізнайтеся у сюжеті:

 

Юлія Божко, Ольга Рега, Дмитро Долматов, Іван Наконечний, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Ні – витратам на адвокатів": в Україні запроваджують єдину судову практику
Наступний матеріал
Катастрофа Іл-76: чому генерал Віктор Назаров знову на лаві підсудних
Loading...