МВЦ відбір суддів
МВЦ відбір суддів 5 канал

"Як у школі": у Києві тисячі кандидатів на посади суддів складають іспити

Сьогодні планують відібрати 700 людей, які покажуть гарні результати на іспиті з української мови та права

У вівторок, 31 жовтня, у столиці тестування проходять кандидати на посади місцевих суддів. Іспити вони складатимуть за двома предметами – право та українська мова. Загалом Вища кваліфікаційна комісія допустила до цих іспитів близько 4,5 тисяч претендентів, передає кореспондент "5 каналу".

Сьогодні планують відібрати 700 людей, які покажуть гарні результати на іспиті з української мови та права. Результати з обох предметів будуть відомі вже завтра.

Іспит з української мови розпочався об 11:00, містив 40 запитань й тривав годину. Прохідний бар'єр – 30 правильних відповідей від кандидатів. Перевіряти роботи будуть методом сканування бланків відповідей.

Нині кандидати мають перерву. Потому розпочнеться тест з права, який триватиме 3 години. Він налічує 100 запитань. Прохідний бар'єр – щонайменше 75% правильних відповідей.

Серед зареєстрованих у конкурсному відборі переважають жінки. Трохи менше половини з усіх кандидатів вже мають відповідний досвід роботи – працювали помічниками суддів.

Якими мають бути "нові судді" – на це запитання відповідали самі кандидати. То якими булу відповіді – дізнайтеся у включенні: 

Після проходження відбору за результатами іспитів на кандидатів чекатиме новий етап - тестування особистих морально-психологічних якостей. Цей етап розпочнеться вже 10 листопада. Згодом відбудеться особлива підготовка для тих, хто працював помічниками судді. Вона триватиме 3 місяці. Для решти правників – до 12 місяців. І, зрештою, кандидатам потрібно буде скласти кваліфікаційний іспит.

Попередній матеріал
У Борисполі трапилася аварія вантажівки з літаком – фото
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляція завершена
Loading...