"Я пропонував вивести на пряму наводку танки і розстріляти Верховний Совет Крима", – ці слова Ігор Воронченко казав, коли був начальником Головного управління персоналу Генштабу. За кілька місяців він обійме посаду командувача військово-морських сил. А на початку кримської окупації він був заступником командувача флотом з берегової охорони. Росіяни вже бачили Воронченка у своїх лавах. Згадували спільне радянське минуле.
На відмову зрадити Батьківщину – росіяни відреагували у звичний спосіб. Взяли Воронченка в полон.
"Приїхав бусік Т5, звідти вискочило 6 спецназівців в масках, я кинувся до КПП, а там – жива стіна. Потім асфальт, потім мішок на голову", – згадує Ігор Воронченко.
Дивом, за чотири дні тримання під вартою – офіцера відпустили. Він виїхав із захопленого Криму на материкову Україну. Свій спротив окупантам Воронченко продовжив вже на сході. Був заступником керівника АТО. А за кілька років – став командувачем військово-морських сил. Про Крим – не забув.
Про те, що Росія країна-агресор, Воронченко завжди говорить відкрито. Наголошував на необхідності удосконаленні флоту.
І небезпеку побачили усі – у листопаді 2018-го. Після захоплення росіянами катерів "Нікополь" і "Бердянськ" та буксира "Яни Капу" неподалік Керченської протоки – одним із перших заявив про напад та неприкриту агресії окупантів.
За свої заслуги на службі – нагороди отримував не лише від України, а й від Франції.
Єва Ніколашвілі, "5 канал"