Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг 5 канал

Столтенберг вважає агресію Росії одним із найбільших викликів для НАТО

  Читайте по-русски
  Столтенберг також закликав Альянс прийняти більш глобальний підхід з огляду на виклики, які стоять перед ним

  Генсек НАТО Єнс Столтенберг представив своє бачення майбутнього Альянсу на найближчі 10 років – військова активність Росії названа серед найбільших викликів. Про це повідомили "Європейській правді" у пресслужбі НАТО.

  "Росія продовжує свою військову діяльність безупинно. ІДІЛ та інші терористичні угруповання набираються сміливості. Дезінформацію і пропаганду просувають як державні, так і недержавні суб'єкти. А підйом Китаю докорінно змінює глобальний баланс сил" – сказав генсек, окресливши основні виклики, перед якими опинився НАТО.

  За словами Столтенберга, пандемія COVID-19 лише підсилила наявні тенденції і напруженість. Щоб впоратися з цими викликами, а також зі зростаючим числом невійськових загроз, таких як пандемії, кібератаки, дезінформаційні та пропагандистські кампанії, як стверджує Столтенберг, Альянс повинен не тільки зміцнити своє військове співробітництво, але і стати більш політичним об'єднанням.

  Він закликав лідерів працювати разом більш тісно, щоб досягти "консенсусу якомога швидше і більш систематично".

  "Використання НАТО більшою мірою політично також означає використання більш широкого спектру інструментів", – додав він, маючи на увазі економічні та дипломатичні засоби.

  "Насправді НАТО – це єдине місце, яке кожен день об'єднує Європу і Північну Америку. Те, що нам потрібно, – це політична воля використовувати НАТО. Приймати рішення і, коли це необхідно, діяти в інтересах нашої спільної безпеки", – сказав генсек.

  Столтенберг також закликав Альянс прийняти більш глобальний підхід з огляду на виклики, які стоять перед ним.

  "Нам потрібно ще тісніше співпрацювати з державами-однодумцями, включаючи Австралію, Японію і Південну Корею. Треба встановити норми і стандарти в космосі і кіберпросторі, в новітніх технологіях і глобальному контролі над озброєннями і зрештою встати на захист миру, побудованого на свободі і демократії, а не на залякуванні", – заявив він.

  "Моє бачення НАТО-2030 полягає не в тому, щоб заново створювати НАТО. Йдеться про те, щоб зробити наш сильний союз ще сильнішим. Сильним у військовому відношенні. Сильнішим політично", – наголосив генсек.

  Виступ Столтенберга, у якому він виклав своє бачення НАТО-2030, збігся в часі з повідомленнями про те, що США планують скоротити чисельність своїх військ, дислокованих в Німеччині. Американські солдати в Європі вважаються стримувальним фактором для Росії.

  Президент США Дональд Трамп різко критикував НАТО з моменту свого обрання в 2016 році і особливо критикував європейські країни, які він звинувачує в тому, що вони не виділяють на оборону достатні кошти.

  Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс більше не допустить повторення "кримського сценарію" на територіях країн НАТО.

  Попередній матеріал
  Збиття МН17: суд завершив засідання у справі – коли будуть наступні
  Наступний матеріал
  Україна ввела до складу делегації у ТКГ двох журналістів із Донбасу (оновлено)
  Loading...

  Туреччина закликала НАТО допомогти у врегулюванні конфлікту в Сирії – подробиці

  Зеленський готовий погодитися, щоб кордон контролювали і представники ОРДЛО

  Україна готова приєднатися до Програми розширених можливостей НАТО – Загороднюк

  "Загроза для всіх нас": Столтенберг розповів про проблеми, які заважають припиненню війни на Донбасі

  "Західні країни не запрошують до НАТО Грузію, щоб не провокувати Росію" – МЗС Туреччини

  Генсек НАТО: Росія – це виклик, який потрібно вирішувати разом