Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг wsj.com

"Ми маємо чотири бойові групи – в балтійських країнах та у Польщі" – генсек НАТО

  Читайте по-русски
  Столтенберг зауважив, що будь-яка країна має право тренувати власні сили, але має при цьому дотримуватися стандартів прозорості та завчасного попередження

  Під час пресбрифінгу за підсумками зустрічі з президентом Литви Ґітанасом Науседою, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що дії проти будь-якої країни Балтії потягнуть за собою відповідь із боку усього Альянсу. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "До 2016 року ми не мали бойової присутності НАТО в країнах Балтії. На Варшавському саміті 2016 року ми вперше в історії погодилися розгорнути бойові підрозділи у наших союзників на Сході. Зараз ми маємо чотири бойові групи – в балтійських країнах та у Польщі. Ці бойові групи є боєготовими, добре оснащеними й тренованими. Ще більш важливим є те, що вони – багатонаціональні, вони представляють НАТО. Це надсилає дуже потужний сигнал будь-якому потенційному агресору: будь-яка агресія проти будь-якої балтійської держави потягне за собою відповідь від усього Альянсу", – йдеться у тексті повідомлення.

  Крім того, Столтенберг зауважив, що будь-яка країна має право тренувати власні сили, але має при цьому дотримуватися стандартів прозорості та завчасного попередження, які були погоджені на рівні ОБСЄ.

  "Росія дуже часто не дотримується цих вимог", – підсумував він.

  Нагадаємо, раніше 5.UA повідомляв, що Столтенберг налаштований на більшу інтенсивність співпраці щодо членства України в НАТО.

  Попередній матеріал
  Масштабний витік інформації з Facebook: у мережу "злили" 419 мільйонів номерів користувачів
  Наступний матеріал
  В Україні госпіталізували з харчовими отруєннями 39 осіб – подробиці

  Столтенберг у Конгресі США назвав Росію "однією з безпрецедентних загроз"

  Кораблі НАТО увійдуть до Чорного моря найближчими днями – Столтенберг

  НАТО дало останній шанс Росії, щоб повернутись до виконання ракетного договору