ЗНО, книги
ЗНО, книги 5 канал

Кількість завдань не змінюватимуть, а прохідний бал, імовірно, знизять – яким буде ЗНО-2020

Читайте по-русски
Попри карантинні умови підготовки, змісту тестів не переглядатимуть і їх не передруковуватимуть

Перевірка знань в особливих умовах та поступки випускникам. Саме так відбуватиметься Зовнішнє незалежне оцінювання. Міністерство освіти має кілька сценаріїв проведення ЗНО, зокрема запасний, якщо епідеміологічна ситуація у країні погіршиться. Як готувалися вчорашні школярі в умовах карантину та особливості його проведення в 2020 році, розповість журналістка "5-го" Катерина Ментус.

ЗНО-2020 відбудеться за будь-яких обставин. У Міністерстві освіти вже затвердили дати проведення тестування. Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з 25 червня до 17-го липня, але якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, тоді тестування перенесуть на кінець серпня – початок вересня.

Це Даниїл. Він мріє стати поліцейським. До Зовнішнього незалежного оцінювання готується сам, без допомоги репетиторів. На карантин не нарікає, однак говорить: краще було б написати тестування раніше.

"Є свої плюси та мінуси в тому, що є більше часу підготуватися, але й більше часу забути. Так що краще було б написати в ті строки, які були раніше", – вважає випускник Даниїл Чечеников.

А Маргарита готується до ЗНО по 3 години щодня, дуже хоче вступити до престижного вишу. Зізнається: довго сидіти за книжками в чотирьох стінах нелегко, потрібна залізна самодисципліна.

"Спочатку я ніби ремінцями себе прив'язувала до стільця, тому що це було дуже важко сидіти на одному місці, коли ми в школу ходимо, то це хоча б який рух, спілкування з однолітками, а тепер і цього немає", – скаржиться випускниця.

Попри карантинні умови підготовки, змісту тестів не переглядатимуть і їх не передруковуватимуть.

"Зошити починають друкуватися ще з січня-місяця, для того щоб кожен учасник отримав весь комплект необхідних йому матеріалів. Тому ні, але одразу маю заспокоїти учасників, тому що тем завдань точніше щодо тем квітня-травня дуже мало в тестах", – запевняє заступниця директора українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

В аудиторіях буде не більше ніж 15-ро абітурієнтів, дистанція між партами – півтора метра, школярі та інструктори в масках і з дезінфекторами. В Міністерстві освіти запевняють, що врахували всі рекомендації лікарів.

"Найголовніше наше завдання зробити безпечними умови на пунктах тестування, для цього працюємо з міжнародними партнерами для забезпечення всіх пунктів тестування необхідними засобами індивідуального захисту, дезінфекторами, антисептиками для того, щоб створити всі належні умови", – наголосила тимчасово виконувачка обов'язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Порогові бали, тобто той мінімум, який обов'язково потрібно набрати з кожного предмета, щоби вступати до вишів, найімовірніше знизять.

Катерина Ментус, Василь Дендін, Анна Несевра, Олексій Сопільняк "5 канал"

Попередній матеріал
Львів проводжає в останню путь композитора Мирослава Скорика – фото
Наступний матеріал
Убивство 5-річного Кирила та зґвалтування в Кагарлику: Аваков відмовився вибачатися за дії поліцейських
Loading...

КМДА пропонує скасувати ЗНО для тих, хто не планує вступати в університет

У Міносвіти розповіли, як відбуватиметься вступ в університети для жителів окупованих територій

Бути у масці та за бажанням мати антисептик – у МОН розповіли про цьогорічне пробне ЗНО

У Міносвіти визначили терміни проведення ЗНО – подробиці

Стало відомо, коли відбудеться ЗНО

Міносвіти перенесло вступну кампанію