Університет
Університет Вікіпедія

У Міносвіти розповіли, як відбуватиметься вступ в університети для жителів окупованих територій

Читайте по-русски
Абітурієнти з Криму і Донбасу можуть вступати до уповноважених закладів освіти без складання ЗНО

У 2020 році вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати в будь-який з уповноважених закладів освіти, де працюватимуть освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна". Про це повідомили у Міносвіти.

Зазначається, що для вступу потрібно звернутись до одного з освітніх центрів з 9 червня до 23 жовтня 2020 року.

"Міністерство освіти і науки розширило для мешканців Криму та Донбасу мережу освітніх центрів і надало можливість дітям з окупованих територій обирати для вступу будь-який з майже 100 закладів вищої та фахової передвищої освіти", – сказав заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" працюватимуть з 9 червня до 23 жовтня в кожному із закладів, список який Міністерство освіти і науки публікувало раніше.

Такі центри функціонуватимуть у кожному закладі вищої та фахової передвищої освіти в Донецькій та Луганській областях на підконтрольній Україні території, а також будуть створені на базі низки університетів і коледжів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури та інформаційної політики.

Вступ з ТОТ
Вступ з ТОТСайт Міносвіти

Вступники з Криму, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, мають подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах не пізніше 20 серпня. Вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня.

Ті, які не встигнуть цього зробити в серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

Вступники з Криму і Донбасу можуть вступати до уповноважених закладів освіти без складання ЗНО. Ті, хто не має українського документа про освіту, може отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі. Такі вступники мають скласти лише два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти.

Мешканці Криму та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступної в кожному з закладів освіти, де працюватимуть освітні центри. А вступники з Донбасу вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

Вступники з Криму та Донбасу, які мають український атестат і склали ЗНО, мають можливість вступати до будь-якого ЗВО України, зазначили у Міносвіти.

Нагадаємо, цьогоріч основна сесія ЗНО відбуватиметься з 25 червня по 17 липня.

Попередній матеріал
"Циклон так міцно осів": дощі охоплять більшість областей України
Наступний матеріал
Безробіття зростає неймовірними темпами навіть у розвинених країнах – ОЕСР
Loading...

Лабрадор став доктором наук у США

Щоб викладати в Україні, повернувся із-за кордону – викладач з Черкас пояснює фізику на власних пристроях 

У Львові майбутніх копів навчатимуть тонкощам роботи на виборчих дільницях

У МОЗ до тендерів і закупівель почали допускати керівників часів Богатирьової – Литовченко

У Дніпрі рятувальники перевірили філіал КНУКіМ: які порушення виявили

Напіврозтрощені вбиральні та душові: у яких умовах живуть студенти чернівецького гуртожитку – сюжет