Володимир Жемчугов
Володимир Жемчугов 5 канал

"Кілька українців ніщо порівняно з тисячами життів": чому експолонений виступав проти обміну Цемаха

Читайте по-русски
Герой України Володимир Жемчугов визнає, що його міркування можуть бути жорстокими, але наголошує – на війні треба думати стратегічно

Звільнення з російської в'язниці кількох бранців – це ніщо порівняно із можливістю звільнення від смерті тисяч українських бійців у окопах Донбасу. Таку думку висловив Герой України, учасник російсько-української війни, колишній полонений Володимир Жемчугов у студії "5 каналу".

"Ми відкрили такий "ящик Пандори". Зараз у питання обміну Росія включила всі сторони, і політичні, і економічні, які їй вигідні. Як поведе себе далі наше керівництво країни – я не знаю. Обмін був зроблений, наші люди на свободі, це добре. Але яким шляхом? Я розумію, що російська в'язниця не цукор, там важко сидіти, але там можна вижити. А як вижити нашим хлопцям в окопах?" – міркував експолонений.

Герой України пояснив, що має на увазі видачу Москві Володимира Цемаха, якого Нідерланди довгий час розглядали як ключового свідка у справі про знищення "боїнга" рейсу MH17 над Донбасом. Вже після обміну Міжнародна слідча група (JIT) змінила статус Цемаха на підозрюваного.

"На сьогодні, чому я виступив проти обміну Цемаху, тому що я вважаю, що його поміняли... Так, це блюзнірство, обговорювати "можна або не можна було міняти", як каже керівник партії "Слуга народу". Але ви звільнили людей з полону, а я вважаю, що Цемах і моряки наші могли звільнити українських солдат від смерті. Щодня гинуть солдати і ось ці два суди, по MH17 і по морякам, їх вердикти могли врятувати ще більшу кількість людей в окопах… Звільнення з в'язниці кількох українців – це ніщо порівняно зі звільненням від смерті тисяч наших солдатів", – каже Жемчугов.

Дивіться також повний запис розмови:

Попередній матеріал
Порошенко про підпал: Портнов не раз погрожував Гонтаревій, він переповнений помстою
Наступний матеріал
Суддю, який дав дозвіл на проведення слідчих дій щодо Вовка, можуть притягнути до відповідальності

Катували, а потім пропонували "допомогу": звільнений Балух розповів про побої, отримані в полоні

Президент анонсував наступний етап обміну полоненими з Росією

Визволені моряки пояснили, чому не відповіли вогнем під час захоплення

Прес-конференція з нагоди повернення в Україну з російського полону 24-х моряків ВМСУ – відео

Звільнені з Росії полонені найближчим часом отримають ID паспорти

Зрада товариша, "підстави" тюремників і брак рідної мови: що Сущенко розповів про ув'язнення