Звільнений політв'язень Кремля володимир Балух сьогодні, 16 вересня, дав першу після звільнення прес-конференцію в Києві, повідомляє кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.
Під час зустрічі з журналістами він подякував тим, хто звільнив його і 34 інших політв'язнів з російських катівень, а також тим, хто підтримував його під час перебування в тюрмі.
Колишній полонений розповів про поневіряння в російській в'язниці: "На території колонії був побитий. Їх там було багато, чоловік 10, щонайменше 8. Хто саме бив, я не бачив. Я стояв обличчям до стіни. Били по ногах, в ділянку печінки і нирок. По голові ззаду. Я стояв обличчям до стіни, в розтягнутому положенні до дикого фізичного болю".
У тверському СІЗО до нього застосовувалося особливо "жорстке фізичне насильство". "Це були тортури з погрозами сексуальної наруги... і було побиття, наволочка на голову, поливання водою, биття по всіх частинах тіла, шокер, по п'ятах, по ногах, по вухах. І загрози сексуального насильства", – розповів він.
Володимира Балуха били часто і регулярно, катували холодом та електричним струмом. А після знущань на нього чекав медпрацівник, який пропонував допомогу. За словами адвоката Дмитра Дінзе, ці та інші знущання були вже не під час слідства, щоб вибити зізнання, а під час відбування покарання.
Також захисник політв'язня розповів, що Володимиру Бахулу видали російське громадянство, аби він не зміг звернутися по допомогу до українського консульства.
"По дипломатичній лінії консульство завжди в разі порушення прав громадянина реагувало нотами, листами. Тому громадян, які з Криму прибували, їх "автоматом" наділяли цим (російським – ред.) громадянством, щоб заблокувати роботу дипломатів", – розповів він.
Довідка. Переслідувати Володимира Балуха почали в Криму 2014 року за його чітку проукраїнську позицію. Він відмовився від російського громадянства, а над будинком встановив український прапор. 2016-го на своєму будинку він повісив табличку "вулиця Героїв Небесної Сотні". Його затримали та ув'язнили "за незаконне зберігання і носіння вогнепальної зброї та боєприпасів".
Що ще розповів Володимир Балух та яке відео на пресконференції вперше показали журналістам, дивіться в сюжеті кореспондента "5 каналу" Ірини Сисак:
Нагадаємо, в рамках обміну полоненими 7 вересня до України повернулися 35 бранців Кремля: 24 моряки та 11 цивільних, затриманих за сфабрикованими обвинуваченнями.
Дивіться фотогалерею за темою:
Як бранці Кремля летіли додому – ексклюзивні кадри



























