Денис Гриценко
Денис Гриценко 5 канал

Про дитячі листи, "голос Левітана" та російський обман: якою була перша прес-конференція звільнених моряків

Читайте по-русски
Розповіли – від самого початку були готові до російських провокацій. А психологічний тиск долали завдяки адвокатам і громадській підтримці

Першу прес-конференцію після повернення з російського полону дали українські моряки. Після дев'яти місяців російських катівень з журналістами поспілкувалися Денис Гриценко, Олег Мельничук, Андрій Артеменко та Андрій Оприско.

Розповіли, зокрема, про події 25 листопада торік біля Керченської протоки, коли російські спецпризначенці захопили моряків і кораблі. Капітан Денис Гриценко наголосив – це був мирний перехід і норми міжнародного морського права та договір між Україною і Росією щодо використання Керченської протоки – були дотримані.

Екіпажі тоді попередили іншу сторону про свої наміри перетнути протоку, та російська сторона не реагувала на такі звернення і пішла в наступ.

"Ми вийшли з Керченської протоки, і нам було 12 миль до нейтральних вод. Був записаний голос Левітана, як в радянські часи: "От совецкого інформ бюро..." Пішло те саме, підготовлений запис: "Вы нарушили границы Российской Федерации..." Прийняв рішення я особисто, що треба грати з ними тими самими методами. Я увімкнув усі станції, по всіх каналах. Я знав, що нас чують кораблі довкола. Протягом півтори годин я повторював: "Ми такі-то кораблі, ідемо на вихід, ніякої агресії ми не маємо". Вони повторно запросили, що з нами робити, і я так розумію, завдання було одне – присікти вихід", – згадує капітан Гриценко.

Вже у в'язниці, розповідають моряки, на них тиснули психологічно. Казали, що їх "послали на забій" та що їх "уже посадили". Утім, кажуть, після спілкування з адвокатами відчули, що Україна має певну стратегію і хоче повернути полонених додому. Після заходу колегії адвокатів стало зрозуміло – є стратегія від держави, і це стало своєрідним щитом для моряків.

Дивіться також: Довгоочікуване повернення: хроніка кроків України у звільненні полонених моряків

Також під час спілкування зі ЗМІ моряки неодноразово дякували всім, хто підтримував їх та показали листи-кораблики від українських школярів, котрі вони привезли із собою та зберігають. Капітан Денис Гриценко також наголосив – наразі всі 24 військовослужбовці готові продовжити службу.

Усі подробиці – дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Невідомі люди в масках": обшуки у квартирі Гонтаревої завершилися, що наразі відомо
Наступний матеріал
Nord Stream 2, Мінські угоди, "формула Штанмаєра": про що говорили Зеленський та Нііністьо
Loading...