Повернення бранців Кремля в Україну
Повернення бранців Кремля в Україну president.gov.ua

Класичним "обміном холодної війни" Росія де-факто визнала війну проти України – Самусь

Читайте по-русски
Обмін 7 вересня за форматом "35 на 35" є неможливим для країн, які не воюють, – наголосив директор центру досліджень армії, конверсії та роззброєння

Заступник директора центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь прокоментував нещодавню заяву чільника МЗС Вадима Пристайка про "потепління" у стосунках України з Росією.

Самусь погодився, що заява видається неоднозначною, враховуючи збільшення кількості загиблих та поранених бійців ООС на Донбасі в останні дні. Проте вказав, що тут "міг бути інший контекст".

"Можливо, під "потеплінням" мався на увазі обмін нашими полоненими і злочинцями, яких Україна передала Росії. Можливо, малося на увазі потепління в дипломатичній сфері, коли йде контактування більш швидке", – зауважив експерт.

Він також вказав на важливу деталь – що останнім обміном Росія де-факто визнала себе учасником військового конфлікту на Донбасі.

"В інформаційному просторі дуже нечасто можна почути таку конструкцію, що обмін фактично був визнанням Росією – стану війни між Україною та Росією. Тому що такі обміни неможливі між країнами, в яких є дипломатичні стосунки, в яких не оголошена війна. Як то було прийнято в шляхетних XIX-XX століттях".

І додав: "У кожного нашого хлопця був свій правовий статус, на який не звертали уваги обидві сторони і просто їх обміняли, на "джентльменських домовленостях". Тобто це є класичним обміном (часів) холодної війни".

Повний запис розмови дивіться тут:

Як повідомляв 5.UA, 7 вересня 2019 року 35 українців повернулися в Україну в рамках обміну з РФ. Серед них 24 моряки і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Євген Панов, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов і Едем Бекіров.

Попередній матеріал
Суд задовольнив скаргу Чорновол про бездіяльність ДБР – включення
Наступний матеріал
Відбудова мосту в Станиці Луганській: ремонтні роботи відтепер можна відстежувати онлайн