Тетяна Чорновол
Тетяна Чорновол 5 канал

Суд задовольнив скаргу Чорновол про бездіяльність ДБР – включення

Читайте по-русски
Чорновол заявляє, що Андрій Портнов пролобіював призначення топ-чиновників команди Зеленського. Також нардеп стверджує, що йдеться про створення злочинної організації для узурпації влади в Україні

Шевченківський райсуд столиці задовольнив скаргу про бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань і зобов'язав ДБР протягом доби внести до реєстру досудових розслідувань провадження за заявою Тетяни Чорновол. Позивачем у справі виступала Тетяна Чорновол. Про це повідомила кореспондент "5 каналу" Олена Соловйова.

Чорновол на засіданні розповіла, що заяву до ДБР подала ще 3 вересня і стосувалася вона злочинів топ-чиновника часів Януковича Андрія Портнова. Однак її заяву не зареєстрували за добу, як це мало бути по процедурі. Цього не сталося і на другий день. Після того нардеп вирішила звернутися до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого ДБР. 

Чорновол розповіла: "Мною було встановлено, що під час виборчої кампанії кандидата в президенти Володимира Зеленського його фонд масово наповнювали люди, які є підлеглими Портнова. Тобто цілий перелік посадовців нині призначається з лобіювання Портнова. Ми, наприклад, бачимо керівника Офісу президента Андрія Богдана, який був помічником того самого Портнова і вони були дуже близькі. Ми бачимо заступника керівника Офісу президента, адвоката Андрія Смірнова, який також дуже близький до Портнова. Ми бачимо якісь переліки в Генпрокуратурі".

Нардеп продовжила: "Я заявляю і готова надати докази того, що людьми Портнова є очільники Генпрокуратури – Руслан Рябошапко і Віталій Касько. Я готова свідчити і про те, що призначення Данилюка – також пролобіював Портнов. Тобто в моїй заяві йдеться про створення злочинної організації для узурпації влади в Україні". 

Представники ДБР натомість на це засідання суду не прийшли. 

Як повідомляв 5.UA, раніше Чорновол через суд вимагала від ДБР порушити справи проти Портнова. За словами Чорновол, Державне бюро розслідувань відмовляється порушувати будь-які кримінальні справи проти Портнова, причому абсолютно ігноруючи заявників і будь-які заяви в порушення Кримінального процесуального кодексу. 

Попередній матеріал
Костянтин Єлісєєв у програмі "Інформаційний вечір" на "5 канал" – завершено
Наступний матеріал
Класичним "обміном холодної війни" Росія де-факто визнала війну проти України – Самусь