Чорновол
Чорновол фото news.meta.ua

Чорновол через суд вимагає від ДБР порушити справи проти Портнова

  Читайте по-русски
  Депутатка вимагає від ДБР розглянути дві її заяви і порушити кримінальні справи проти Портнова

  ДБР відмовляється порушувати кримінальні справи проти Портнова. Про це заявила народний депутат 8-го скликання Тетяна Чорновол, ідеться у повідомленні на сайті "Європейської солідарності".

  Державне бюро розслідувань відмовляється порушувати будь-які кримінальні справи проти Портнова, причому абсолютно ігноруючи заявників і ігноруючи будь-які заяви в порушення Кримінального процесуального кодексу. Чорновол заявила: "Через суди буду примушувати ДБР внести мої заяви в Єдиний реєстр досудових розслідувань і порушити кримінальні справи".

  За її словами, незважаючи на те, що 3 вересня вона внесла дві заяви про порушення кримінальної справи проти Портнова, і Кримінальний процесуальний кодекс України вимагає, щоб упродовж 24 годин ці заяви були зареєстровані, внесені в ЄРДР, вже минуло три доби, і цього не зроблено.

  "Це означає, що зараз керівництво ДБР порушує закон. Це означає, що вони зараз відмовляються порушувати будь-які кримінальні справи проти Портнова. Це означає, що вони просто працюють на Портнова", – заявила Тетяна Чорновол.

  Вона наголосила: "Я буду робити те, що мушу робити. Зараз я подаю в суд і буду примушувати ДБР внести мої заяви в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Вони не мали права мені відмовити за статтею Кримінального процесуального кодексу".

  Вона зауважила, що одна з цих заяв стосувалася узурпації влади Портновим.

  "Мова йшла про те, що ви, всі журналісти, зараз можете подивитися фінансування передвиборчої кампанії президента Зеленського і побачити, що цілий перелік підлеглих Портнова перераховували кошти в його офіційний фонд. Тобто це і його підлеглі юристи, і помічники депутата Портнова минулих скликань, і помічники депутатської групи близької до Портнова. Різних там Пилипенків, Писаренків, авторів диктаторських законів часів Януковича. Тобто підлеглі цих осіб масово фінансували передвиборчу кампанію Зеленського", – сказала Чорновол.

  Вона додала, що також всі були свідками, як в цей час суди приймали політичні рішення в інтересах Зеленського.

  "За це все Зеленський зараз активно призначає людей Портнова на вищі посади Української держави. Зокрема, це Андрій Богдан, який, по суті, виконує зараз роль віцепрезидента", – наголосила вона, говорячи про нове керівництво Генпрокуратури.

  Тетяна Чорновол зауважила: "Зовсім нещодавно було призначено нове керівництво Генеральної прокуратури України, і серед тих людей, які були призначені в керівництво, є дві особи, які, знову ж таки, фігурують у моїй заяві як такі, щодо яких досягнуто домовленості, що після фінансування Портновим кампанії Зеленського вони надалі отримають вищі посади в державі. Це, зокрема, керівник ГПУ пан Рябошапка і перший заступник Рябошапки пан Касько. В своїй заяві я надаю докази, що ці дві особи близькі до Портнова і призначені саме через його лобіювання і фактично через хабар, який він давав під час президентських виборів".

  Член партії зазначила, що боролася із цими особами попередні п'ять років і вони на замовлення Портнова блокували протягом тривалого часу спецконфіскацію активів Януковича в державний бюджет України.

  Як повідомляв 5.UA, Рада подала до КСУ законопроєкт про право Зеленського призначати глав НАБУ і ДБР. 

  Попередній матеріал
  Пропоновані податкові зміни можуть залишити без роботи 50 тис. осіб у рідному місті Зеленського – Біленький
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі представили нового чільника ОДА
  Loading...