Слідчий Корецький
Слідчий Корецький скріншот

Керівництво ДБР в особі Бабікова чинило тиск на слідчих із метою арештувати телеканал "Прямий" – Корецький

Читайте по-русски
У зв'язку з тиском влади "Прямий" проведе 9 липня з 14:00 до 23:00 великий телемарафон

У так званій "справі "Прямого" каналу" була поставлена задача арешту телеканалу, і такі вказівки давав перший заступник директора ДБР, колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков. Про це в інтерв'ю журналістам "Главкому", "Цензор.Нет" та телеканалу "Прямий" заявив керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький.

"Кримінальне провадження про телеканал "Прямий", яке в мене в березні забрали, в інший відділ розслідувати…. Кличуть на наради і кажуть, що треба "Прямий" швиденько визнавати речовим доказом і щоб його арештовувати. Я не можу називати прізвища слідчих, але керівництво ДБР, хто може давати накази і заслуховувати – це Бабіков", – переконаний Корецький.

"Це абсолютні дурниці, і двоє слідчих відмовились. І вони вже, мабуть, потім знайшли якогось слідчого, який, мабуть, це рішення прийняв, бо я не бачу матеріалів кримінального провадження, і не знаю, чи це рішення прийнято", – зазначив Олег Корецький.

Він також повідомив, що ще три місяці тому вважав за правильне закрити це провадження через відсутність складу злочину, однак у нього цю справу забрали.

"Я для себе тоді однозначно прийняв рішення, поговорив зі слідчими, кажу: "Слухайте, давайте будемо потроху приймати рішення по певних справах про закриття кримінальних проваджень. Чому у мене забрали справи три місяці тому по "Прямому" каналу? Тому що були випадки, коли я казав: "Ми не будемо продовжувати, там немає складу злочину. Це провадження треба закривати", – розповідає Корецький.

Він повідомив, що 8 липня ухвалив рішення про закриття провадження щодо "Кузні на Рибальському".

"Сьогодні зранку я прийняв рішення про закриття ще одного провадження – про можливе ухилення від сплати податків при продажу "Кузні на Рибальському" у зв'язку з відсутністю подій злочину. Скажу вам чесно, що я не ставив нікого до відома і взагалі не вважаю за потрібне це робити. Є розумні строки, коли ти вже виконав усі можливі слідчі дії, ти повинен ухвалити рішення. Або повідомляти про підозру, якщо ти вбачаєш якийсь склад злочину, або приймати рішення про закриття кримінального провадження. А мені сказали, що закривати поки не потрібно, ще порозслідувати. Що порозслідувати, для чого? Три місяці тому мені ці питання ставили клином, коли провадження почали забирати через мою позицію", – зазначив Олег Корецький.

Він також заявив про тиск із боку керівництва ДБР.

"Я три місці тому вже почав наполягати, що давайте будемо приймати рішення в окремих справах, закривати провадження. Бо вже будь-які відомі строки порушуються. Тоді, я так розумію, що став їм взагалі неугодний, і вони мені кажуть: "Ми тебе тут не бачимо, йди!". Я сказав, що не буду сам звільнятися. У відповідь: "Тоді ми тебе скоротимо". Кажу: "Спробуйте, скорочуйте, будемо судитися".

На запитання, хто вимагав від нього звільнитися, він відповів: "Бабіков".

У зв'язку з тиском влади "Прямий" сьогодні, 9 липня, з 14:00 до 23:00 проведе великий телемарафон. Мовник переживає сильний тиск із боку влади, і це можна сміливо розцінювати, як тиск на свободу слова в Україні. Ось чому зараз гостро як ніколи журналісти, ведучі та працівники каналу відчувають, що "Прямий" беруть в інформаційне кільце.

Попередній матеріал
Зізнання слідства та провокатор у натовпі: як тривало чергове судилище над Порошенком і чим закінчилось
Наступний матеріал
Студент написав реп, який допомагає легко вивчити історичні дати та навіть математичні теореми
Loading...

"Мене били майже рік": колишні в'язні виправних колоній пікетували ДБР

Обвинувальний акт щодо екснардепа Сергія Пашинського скерували до суду – ДБР

Для чого ДБР вилучило військову техніку в ракетних бригад і що тепер загрожує слідчим – сюжет

"Харківська сходка": у ДБР таємно призначили керівників із сумнівним минулим – ЗМІ

Тортури в Кагарлицькому відділені поліції: слідчі ДБР повідомили про підозру ще 4 правоохоронцям

"Черговий удар по системі протиповітряної оборони": ДБР проводить обшуки в зенітних ракетних бригадах