Акція протесту
Акція протесту 5 канал

"Мене били майже рік": колишні в'язні виправних колоній пікетували ДБР

Читайте по-русски
Вимагали покарати пенітенціарників, які часто перевищували свої службові повноваження

Зґвалтування, зв'язування на кілька днів, побиття – це лише частина тортур, про які розповідають колишні в'язні виправних колоній України. Нині вони разом із правозахисниками пікетували Державне бюро розслідувань, вимагали покарати пенітенціарників, які часто перевищували свої службові повноваження.

Учасників протесту під стінами ДБР зібралося зо два десятки. Із плакатами та вигуками вони намагалися достукатися до керівництва Державного бюро розслідувань. Утім змогли передати лише своє звернення із вимогою навести лад у виправних колоніях і відсторонити тих пенітенціарників, які застосовували силу до засуджених.

Колишні в'язні виправних колоній та правозахисники розповіли журналістам, що влада, зокрема, адміністрація Державної кримінально-виконавчої служби, просто нехтують масовими порушеннями прав засуджених, а подекуди і ретельно їх приховують.

"Мене били майже рік, день у день. День у день по різних причинах, то не так став, що плюнув на землю нібито. А ти просто сидиш і не рухаєшся. Тебе б'ють, за те, що ти не погодився з цим режим, який існує до сьогодні", – каже учасник акції Павло Панич. 

Акція протесту
Акція протесту5 канал

"Ми вимагаємо, щоб ДБР почало працювати. Справа не може розглядатись півтора-два роки, коли все очевидно. Ми принесли їм все, всі докази. Чому не відсторонені ці кати? Як мінімум, просто відсторонити від посад і проводити далі перевірку", – розповідає голова ГО "Альянс української єдності" Олег Цвілий. 

Як повідомляв 5.UA, акцію на підтримку підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета влаштували у столиці.

Попередній матеріал
Геращенко прокоментувала оголошення підозри експрикордоннику за "незаконний пропуск" Порошенка
Наступний матеріал
Як розвиватиметься справа проти Порошенка та причини страшних пожеж на Луганщині – "ІнфоВечір"
Loading...