Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

"Думаю, це свідома диверсія" – Турчинов прокоментував вилучення ДБР-івцями техніки в ракетних бригад

Читайте по-русски
"Це мрія російських спецслужб – мати таку агентуру, яка приходить в частину та відкручує ключові елементи комплексу протиповітряної оборони", додав колишній секретар РНБО

Дії співробітників ДБР, які вилучили вилучили в армії прилади протиповітряної оборони, – це свідома диверсія та ганьба. Таку думку в ексклюзивному коментарі "5 каналу" висловив колишній секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Це ганьба. Ви знаєте, у жодній цивілізованій, та, мабуть, і не цивілізованій, країні – це не припустимо. Коли приходять якісь хлопчики і руйнують протиповітряну оборону держави. Я дивуюся, до речі, і нашим військовослужбовцям. Вони були зобов'язані, замість того, щоб віддавати військове обладнання, просто покласти обличчям на землю і, у випадку якихось різких дій, просто пристрелити. Тоді би ні в кого думки не виникало – робити провокацію проти оборони нашої держави", – заявив Турчинов.

І додав: "Це нонсенс, коли з якимось папірцем приходять і знімають з бойового чергування наші ракетні комплекси. Цього не може бути. Це не нормально, це провокація. А я вважаю, що мабуть, свідома диверсія. Я не виключаю, що та агентура, яка сьогодні у багатьох високих кабінетах знаходиться, мабуть, перевіряла такі можливості в такий спосіб".

Колишній секретар РНБО наголосив, що "можна будь-яку штуку вийняти з комплексу і він не буде працювати".

"Це серйозний елемент, який забезпечує роботу локаторів, наведення ракети. Будь-який елемент, коли виймаєш з комплексу, то він перестає працювати. Це теж саме, що відкрутити бойову головку від ракети і сказати – ну, може воно й так полетить. У мене просто немає слів. Хто б це розказав, я би сказав, що це анекдот. Мабуть, злий жарт", – додав Турчинов.

Він також відзначив, що це "мрія російських спецслужб – мати таку агентуру, яка приходить в частину та відкручує ключові елементи комплексу протиповітряної оборони, і від'їжджає разом з ним".

"Ще раз хочу сказати до військових – друзі, припиніть, щоб вас так принижували. Припиніть не працювати за військовими статутами. Ви були зобов'язані не допустити таких речей. А не писати скарги. Не завдяки військовим, а завдяки чесним журналістам, тому, що громадськість піднялася, вони були змушені повернути. А хто буде відповідати, що протягом доби у нас в протиповітряній обороні була відкрита позиція для атаки ворога. Кого за це посадять?", – запитав Турчинов.

"Давайте подивимося, хто буде відповідати", запропонував Турчинов: "У нас відповідають перед законом тільки волонтери, військові, патріоти. А російська агентура перебуває у статусі тих, хто звинувачує".

Повний запис розмови дивіться тут: 

Нагадаємо, до зенітної ракетної бригади Повітряних сил ЗСУ 1 липня прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький. Зазначається, що на підставі ухвали судді, вони склали протокол огляду та вилучили чотири НВЧ-прилади (клістрони) та відповідну супроводжувальну документацію. В командуванні Повітряних сил назвали такі дії ударом по системі протиповітряної оборони країни.

Попередній матеріал
Другий День народження: першу пересадку серця зробили у Львові – як зараз почувається пацієнт
Наступний матеріал
Замість подорожі – в ізолятор: як українців затримали у Греції та що їм тепер загрожує
Loading...

Велика втрата для України: у Києві попрощалися з батьком Порошенка Олексієм Івановичем – сюжет

Прощання з батьком Порошенка Олексієм Івановичем у Клубі Кабміну завершилося: включення

"Кубань – запрошуємо": Турчинов спрогнозував розпад Росії

Турчинов: "Якби я в 2014-му мав частину ЗСУ зразка 2019 року, спробував би втопити в крові війська РФ у Криму"

Турчинов: "Розведення військ – це маніпуляція"

Турчинов: Нинішня влада йде шляхом лайт-стосунків з РФ, але це пастка Путіна