Андрій Богдан
Андрій Богдан Facebook

Голова АП був представником офшорної компанії, яку підозрюють у шахрайстві на 200 млн – Bihus.Info

  Читайте по-русски
  Офшорна компанія допомогла Світловодському маслосиркомбінату з групи "Клуб сиру" не розрахуватися за кредит у банку "Фінанси та кредит"

  Причетність Андрія Богдана – голови Адміністрації Президента – до офшорної компанії Idelberg resources INC, яку підозрюють у кредитній афері на 200 млн гривень, з'ясовували журналісти програми "Наші Гроші".

  За їхнім твердженням, Богдан був представником цієї компанії за дорученням.

  Слід зазначити, що у 2016 році Фонд гарантування вкладів виявив шахрайство, яке здійснювалося через офшорну компанію Idelberg resources з Віргінських островів. У цьому самому році на цій підставі було відкрито кримінальне провадження.

  За даними журналістського розслідування, офшорна компанія допомогла Світловодському маслосиркомбінату з групи "Клуб сиру" не розрахуватися за кредит у банку "Фінанси та кредит".

  Так, у 2007 році маслосиркомбінат отримав кредит, а в 2009 році, коли кредит уже мав бути погашений, борг комбінату перед банком становив близько 150 млн гривень. Коли фінустанова звернулася за стягненням застави за кредитом, офшорна фірма Idelberg resources заявила, що теж претендує на гроші комбінату.

  Таким чином, за судовим позовом компанія вимагала повернути їй більш як 52 мільйони гривень, нібито позичених комбінату раніше. У другому позові Idelberg resources INC вимагала ще понад 150 мільйонів гривень, за які комбінат нібито поручився за позикою Карлівського заводу сухого молока.

  Маслосирокомбінат офіційно визнав свій борг. А 23 червня 2009 року Господарський суд Київської області підтримав обидва позови компанії. У матеріалах кримінального провадження 2016 року ця офшорна фірма названа фіктивною.

  Тоді маслосиркомбінат ініціював власне банкрутство для виведення майна з іпотеки банку "Фінанси та кредит".

  Після цього, майно комбінату продали за 10 мільйонів гривень – втричі нижче за оцінну вартість підприємства, яка у 2009 році становила 31 708 074 гривень. За заниженою ціною майно комбінату продали фактично афілійованій компанії "Дніпровська молочна компанія" з групи "Клуб сиру", зазначають журналісти.

  Ім'я Андрія Богдана напряму пов'язували в документах цієї компанії трохи пізніше – у 2014 році. Довіреності на представництво офшорної компанії Богдану видав його бізнес-партнер Олександр Баулін.

  Нагадаємо, Андрій Богдан був членом передвиборного штабу Володимира Зеленського. Богдан – юрист, відомий переважно роботою на олігарха Ігоря Коломойського. Раніше працював в уряді Азарова, тож його призначення чільником АПУ відбулося всупереч закону про люстрацію.

  Попередній матеріал
  АМКУ веде розслідування щодо "Укрзалізниці" та дорожнього будівництва – ЗМІ
  Наступний матеріал
  СБУ схопила бізнесмена, підозрюваного в низці тяжких злочинів
  Loading...

  Верховний Суд відмовився визнавати незаконним призначення Богдана главою АПУ

  Переговори Меркель, Макрона та Путіна без Зеленського – це вже сигнал для Президента, – Гопко

  "Смішний жарт": голова АПУ прокоментував петицію за відставку Зеленського

  Зеленський має право звільняти від люстрації: чи поширюється це на Богдана

  Мін'юст вніс главу АП Богдана в люстраційний реєстр

  "Думає не про полонених, а що не благословили його договорняки": журналістка про 10 кроків Зеленського за перші дні на посаді