Ірина Сєрова
Ірина Сєрова 5 канал

"Насамперед – скажи, що закону немає": політконсультант назвала ознаки "новітнього популізму"

Читайте по-русски
Однією з ознак новітнього популізму є перекладання відповідальності на народ, так звана "колективна відповідальність"

Про це розповіла політичний консультант Ірина Сєрова в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі".

"Насамперед – скажи, що закону немає, бо він старий, зруйнуй розуміння, що має бути закон, якась демократична процедура. Чому? Бо ти представник народу. Ти разом з народом несеш колективну відповідальність. Як юрист скажу: колективної відповідальності не існує, є персональна відповідальність, колективна є тільки безвідповідальність. Кажи, що ти є народ, а народ – це ти. Тобто прикривайся думкою народу і для того проводь референдуми, ось вам приклад Брекзиту. Австрія, Нідерланди, теж уже знають, що таке референдуми консультативні. Це все новий штамп популізму і ми його бачимо в українському середовищі", – пояснила Сєрова.

На її думку, новий голова АПУ Андрій Богдан дозволяє собі сміливо висловлюватися про референдум, бо в команді "знають, що їхній ядерний електорат це сприйме, не мігрує".

"Чому ядерний, бо 73% – це дуже різні електорати. Тому вони добре розуміють, що мають підтримку, вони цю риторику представляють власному електорату, щоб зберегти його до парламентських виборів під прапором "ми руйнуємо війну на крові, заробляння бариг на крові", – зауважила політконсультант.

Сєрова переконана, що таким чином команда нового Президента "породжує страшну ситуацію, яку потім можна буде не зупинити в подальшому".

"Бо так, як вони чинять з законом, так закон може потім чинити з ними і всіма нами. Це вже питання анархічності держави і руйнування будь-яких запобіжників", – переконана вона.

Політконсультант додала: "Популізм – це як вірус, який показує слабкість державного організму. Він викриває ті питання, які резонують у свідомості суспільства".

Повний запис програми з Іриною Сєровою дивіться тут:

Попередній матеріал
З кожним сезоном дедалі більше: стало відомо, скільки смертей було у "Грі престолів"
Наступний матеріал
Відкрито рахунок для кандидатів у ВР та названо суму внесків – ЦВК
Loading...