Квіташвілі заявив, що до кінця 2015 року в країні можна буде запускати страхову медицину www.moz.gov.ua

Фінансування по-новому: МОЗ оприлюднив перелік змін для медзакладів "первинки"

  З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги

  Міністерство охорони здоров'я оприлюднило перелік змін, які мають провести медичні заклади первинної ланки в 2018 році для переходу на нову систему фінансування. З переліком можна ознайомитися на сайті міністерства.

  "Комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство. Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету", – йдеться у повідомленні.

  Відтак медичні заклади первинної ланки протягом року мають забезпечити комп'ютеризацію, обрати медичну інформаційну систему та під'єднатися до електронної системи охорони здоров'я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів. Також привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.

  Крім того, забезпечити надання первинної медичної допомоги у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації.

  З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної допомоги. Медзаклади повинні почати активне інформування пацієнтів та підписати з ними декларації про вибір лікаря. До квітня підписання декларацій про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі. Це необхідно для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

  Надалі медзаклади мають укласти договір з Національною службою здоров'я України.

  Конкурс на посаду голови Нацслужби здоров'я буде оголошено в січні, до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

  Як повідомляв 5.UA, з 2018 року Україна переходить на оплату медичних послуг за кожного пацієнта. На первинній ланці всі послуги надаються безкоштовно. Крім того, держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. 

  Попередній матеріал
  Росія відповідає на запровадження біометричного контролю провокаціями – ДПСУ
  Наступний матеріал
  У Польщі звільнили голову МЗС Ващиковського, відомого своїми скандальними антиукраїнськими заявами
  Loading...

  Супрун: У 2018 році відбудеться повна зміна первинної ланки медичної допомоги

  В Україні стартує пілотний проект телемедицини: які можливості відкриває

  Старт медичній реформі: Порошенко підписав документ і відкрив нове відділення в лікарні

  Зворотній відлік: оприлюднено перелік безкоштовних послуг у межах медреформи

  Супрун розповіла, як працюватиме Національна служба здоров’я

  Порошенко призначив довічні стипендії 13 видатним медикам