Хакер
Хакер tsn.ua

Фейки та дезінформація: 241 млн європейців могли стати жертвою інфоботів з Росії

Читайте по-русски
Неправдиву інформацію поширювали як за допомогою автоматизованих ботів, так і людей, які використовували спеціальне програмне забезпечення

Понад 240 млн європейців могли бути вражені дезінформацією РФ. Про це пише "Детектор Медіа" з посиланням на The Guardian.

Відповідне дослідження проводила компанія SafeGuard Cyber, яка заявляє, що має базу даних більш як півмільйона тролів і ботів. Організація зазначає, що впевнена у зв’язку цих фальшивих акаунтів з Росією.

"Масштаби проблеми величезні. Зростання кампаній з дезінформації підкріплюється тим, що в соціальних мережах їх неймовірно важко зупинити. Лихі гравці усвідомлюють: як злам виборчої інфраструктури, так і злам сприйняття реальності й фактів у кінцевому рахунку призведе до схожих результатів", – каже співзасновник SafeGuard Cyber Отавіо Фрейре.

У дослідженні компанії йдеться про те, що є докази дій 6,700 "лихих гравців", які постили в інтернеті достатньо контенту, щоб охопити 241 млн користувачів.

Зазначається, що інформаційні кампанії не були розраховані "на всіх". Їх розробляли з урахування локальної специфіки країн Європи.

"Наприклад, у Великій Британії активно підігрівали дебати, коли вирішувалося питання Brexit у Палаті громад. Також 4 березня активність тролів зросла на 79% після публікації статті президента Франції Еммануеля Макрона про майбутнє Європи. А в Німеччині пропагандисти зосередилася на тезі про небезпеки іммігрантів із Сирії та піднесення крайньої правої партії AfD", – йдеться у повідомленні.

Важливо зазначити, що дезінформацію поширювали як за допомогою автоматизованих ботів, запрограмованих на розміщення конкретних текстів, так і людей, які використовували спеціальне програмне забезпечення для спілкування через кілька облікових записів, уникаючи алгоритмів виявлення ботів.

Нагадаємо, раніше 5.uа повідомляв, що в Україні запустили черговий інформаційний вірус із РФ під назвою "корупція".

Також дивіться фотогалерею за темою:

Виготовлялися в Росії: у зоні ООС було знайдено заборонені міни "Охота"

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Смерть вокаліста The Prodigy: у крові було знайдено наркотики та алкоголь
Наступний матеріал
Для українців безвізовою стане ще одна країна
Loading...

В Україні запустили черговий інформаційний вірус із РФ під назвою "корупція" – Віталій Капранов

У Держбюро розслідувань запевнили, що не мають справ на жодного з кандидатів у президенти

Кабмін ухвалив Стратегію інформаційної реінтеграції Криму

Як перемогти Росію на інформаційному фронті гібридної війні – "БлогПост"

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

"БлогПост": Як протидіяти агресії РФ на Азові та як позбавити медіа-рупорів Кремля аудиторії