Смартфон
Смартфон Depositphotos

Українці отримують фейкові смс про "Майдан 3.0" – що варто знати

Читайте по-русски
У повідомленнях йдеться про нібито таємне прибуття до Києва "американського спецназу" та організацію так званого "Майдану 3.0"

Протягом останніх кількох днів прикордонникам почали масово надходити смс-повідомлення провокативного змісту про нібито прибуття до Києва "американського спецназу". Про таке повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян у себе на Facebook.

"Наближення президентських виборів як ніде інше відчувається в інформаційному полі… Останніми днями багато прикордонників, а можливо, що й інших громадян, почали отримувати смс провокативного змісту від невстановлених осіб. У повідомленнях йдеться про нібито таємне прибуття до Києва "американського спецназу", начебто питання "Майдану 3.0" вже вирішено і немає сенсу служити, бо "за вас все уже "порєшали", – написав речник ДПСУ.

Він також показав скрін одного з цих повідомлень. 

Фейкові смс
Фейкові смсОлег Слободян / Facebook

У відомстві наголошують: жоден американський чи будь-який інший спецназ в Україну не прибував. Прикордонники залишаються на своїх робочих місцях і сумлінно та спокійно виконують покладені на них обов'язки.

"Не варто піддаватися провокаціям та паніці. А в разі, якщо такі смс приходять і вам на телефон, повідомляйте в компетентні правоохоронні органи. Думаю, джерела цих "повідомлень" будуть встановлені досить швидко", – висловив упевненість Слободян.

Він також додав, що мета цих інформаційних "вкидів" – дестабілізувати ситуацію в країні та дезорієнтувати окремі соціальні групи й суспільство в цілому. 

Відповідну інформацію вже підтвердив секретар Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко . 

За його словами, такі смс отримують й прості українці.

"Це – фейк. Крапка. І до 21 квітня, дати другого туру президентських виборів, таких фейків буде ще чимало", – написав Геращенко у Facebook

Попередній матеріал
Нацполіція відмовляється від автоматів Калашникова – чим замінять
Наступний матеріал
"Має пам'ятати долю Іуди": в СБУ прокоментували скандальний виступ на росТБ свого екс-працівника
Loading...