АК-74М
АК-74М Фото army-news.ru

Нацполіція відмовляється від автоматів Калашникова – чим замінять

Читайте по-русски
Автомат Калашнікова створювали для військових, щоб вбивати. Поліцейським потрібна інша зброя

У Національній поліції України вирішили відмовитися від застарілих автоматів Калашникова та пістолетів Макарова. Замість них копи отримають німецькі пістолети-кулемети МР-5. Про таке розповів чільник Нацполіції Сергій Князєв, передає "Сегодня".

"У нас амбітна мета – на 90% відмовитися від традиційних автоматів Калашникова, пістолетів Макарова, ТТ, замінивши їх сучасною європейською зброєю. Непрофесіонали часто запитують, чи виправдано це, враховуючи значні запаси АКМів і боєприпасів до них. Відповідаю: виправдано", – каже Князєв.

За його словами, рішення про закупівлю німецьких пістолетів-кулеметів, якими буде забезпечений кожен патрульний наряд, уже ухвалено. Крім того, голова Нацполіції пояснює: на відміну від АК, який створювали для армії, МР-5 – це суто поліцейська зброя.

"Простіше кажучи, автомат Калашнікова створювали для військових, щоб вбивати. У поліції інші завдання. Перед нами не вороги, а правопорушники. Наше завдання – зберегти життя злочинця і зберегти власне. МР-5 – менш летальна зброя. І набагато ефективніша для знешкодження правопорушника", – повідомив Сергій Князєв.

Пістолет-кулемет МР-5
Пістолет-кулемет МР-5Фото soldierweapons.ru

При цьому, додав він, підрозділи поліції, задіяні на сході України і тимчасово підзвітні командувачу ООС Наєву, пістолети-кулемети МР-5 не отримають. Їхнє завдання залишається незмінним.

Довідково: колекцію пістолетів-кулеметів MP-5 розробили в Німеччині в середині 60-х років минулого століття. За створення зброї взялася компанія Heckler & Koch (HK). Модифікації цих кулеметів використовують силові відомства в десятках країн по всьому світу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Масштабні спільні навчання Нацгвардії, поліції, ДПСУ та рятувальників – епічна фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україну не пустили 2-х гастролерів з Росії – названо причину
Наступний матеріал
Українці отримують фейкові смс про "Майдан 3.0" – що варто знати
Loading...