Еміне Джапарова
Еміне Джапарова 5 канал

Хунта, "бандери", фашисти: як російський фейкопром намагається спотворити реальність

Читайте по-русски
За останні роки в Росії напродукували близько 2 тисяч фейкових новин про Україну

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла про те, як російська пропагандистська машина намагається спотворити реальність і створити міфи довкола України.

"Якщо ми кажемо про фейкопром – це традиція, яку започаткував наш сусід, Російська Федерація. За різними оцінками, тільки про Україну за ці кілька років російський фейкпром напродукував 2 тисячі фейкових новин", – зазначає Джапарова.

Вона наголошує: мета цієї інформаційної кампанії, спрямованої проти України, очевидна.

"Це робиться навмисно. Формується певний наратив по Україні – хунта, "бандери", фашисти, неспроможна держава, корумпована держава, "кривава влада" (якщо мова про нині чинного Президента і владу). І це системно, постійно, щодня проговорюється", – каже заступниця міністра.

Разом із тим, Джапарова додає: російський інформпростір перенасичений інформацією типу "шо там у хахлов".

"Якщо проаналізувати інформаційний простір Російської Федерації, то приблизно одна третина всього інформаційного поля присвячена Україні – це програми, ток-шоу, новини. Нам іноді видається, що вони набагато більше поінформовані про те, що відбувається в нас, ніж про події у власній країні", – зазначила співрозмовниця.

 

Попередній матеріал
Майстриня пера Оксана Забужко в програмі "Кендзьор" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
Смерть породіллі від кору: в Сумах госпіталізували 6-х медпрацівників
Loading...