Хірургічна операція
Хірургічна операція Depositphotos

Другий етап медреформи стартує 1 квітня – МОЗ

Читайте по-русски
До переліку гарантованих безоплатних послуг, окрім амбулаторних обстежень і діагностики, додалися госпіталізація, реабілітація та хірургічне втручання

З 1 квітня стартує наступний етап медичної реформи, до якої підключаться медзаклади другої ланки. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

На реалізацію програми медичних гарантій у двадцятому році з держбюджету виділять 72 млрд гривень, що на 20% перевищує субвенцію попереднього року.

До переліку гарантованих безоплатних послуг, окрім амбулаторних обстежень і діагностики, додалися госпіталізація, реабілітація та хірургічне втручання. Для вікової групи від 65 років на лікування інфаркту передбачено 16 тис., видалення апендиксу – коштуватиме майже вісім тисяч гривень і трохи більше п'яти тисяч передбачено на випадок лікування хронічного бронхіту. Отримати допомогу можна буде без прив'язки до місця проживання, за направленням від сімейного лікаря.

"В нових умовах фінансування українці не платитимуть із кишені за ті послуги, за які вже заплатила держава і Національна служба здоров'я. Пацієнт отримує медичні послуги в тих закладах, які спроможні давати якісну допомогу. Пацієнт отримує зрозумілий перелік безоплатних послуг, вільний вибір лікаря та лікарні на всіх рівнях медичної допомоги", – повідомила т.в.о. голови Нацслужби здоров'я України Оксана Мовчан.

Також про запуск реформу розповів заступник міністра охорони здорв'я Дмитро Луфер: "Ми запускаємо з першого квітня одночасно зі зміною фінансування ще й питання направлень. Ці направлення можуть бути створені лікарем первинної медичної допомоги, з яким у вас підписана декларація, але вони так само можуть бути створені й іншим лікуючим лікарем, до якого вам було створене направлення до того".

Як повідомляв 5.UA, турборежим, який запропонувала служба охорони здоров'я, жодна лікарня не витримає.

 

Попередній матеріал
На вимаганні хабаря викрили начальника відділу слідчого управління поліції Волині
Наступний матеріал
"Виходить повний суржик": повзуча русифікація, або як обходять мовний закон у Києві
Loading...

Під час оптимізації системи медзакладів в Україні буде використаний досвід Естонії і Франції

Новий коронавірус в Європі: у Німеччині зафіксовано 2 випадки зараження

"Сімейки" сприяють сім'ям": Супрун порадила, як обирати білизну, аби не нашкодити здоров'ю

"У нас своє життя, але ми продовжуємо жити": які проблеми обговорили на форумі онкопацієнтів – сюжет

У Львівському центрі крові вичерпано майже всі запаси – яка причина

Відбір на посаду голови Нацслужби здоров'я: на другому етапі обрали трійку кандидатів – включення