Фото із відкритих джерел

ДМС розпочала перевірку всіх осіб, які отримали громадянство України за роки незалежності

  Зафіксовано випадки, коли суди ухвалюють рішення про проживання особи в Україні на підставі фейкової довідки про проживання в Україні до 1991 року, виданої посадовцями міграційної служби, що надає підстави для незаконного отримання іноземцями українського громадянства

  Державна міграційна служба почала перевірку всіх осіб, які отримали українське громадянство за роки незалежності України. Про це повідомив керівник ДМС Максим Соколюк на річній підсумковій колегії МВС. передає "УНІАН".

  За його словами, зафіксовано випадки, що суди приймають рішення про проживання особи в Україні на підставі фейкової довідки про проживання в Україні до 1991 року, виданої посадовцями міграційної служби, що надає підстави для незаконного отримання іноземцями українського громадянства.

  "Розпочато роботу з повної перевірки підстав набуття українського громадянства за всі роки незалежності. Окрему увагу буде приділено набуттю громадянства за нововиявленим свідоцтвом про народження особи і на підставі рішень судів щодо встановлення факту проживання в Україні ним до 1991 року", - сказав він.

  Своєю чергою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зауважив, що такі випадки є неприпустимими. 

  "Я хочу усім працівникам ДМС сказати, що ми з цим не будемо миритися. Найближчим часом ми зробимо певні висновки, і вас чекає серйозна кадрова робота, в тому числі щодо лазівок, які виникли, і як їм запобігти. Такі випадки не є системними, але міграційна система, громадянство України, паспорти - це має бути скеля, через яку можна проникнути лише згідно з законом", - зауважив він. 

  Крім того, Соколюк повідомив, що окремою проблемою у роботі ДМС є ухвалення судами рішень без залучення відомства третьою стороною, які міграційна служба зобов’язана виконувати. Зокрема, такі рішення стосується підстав для набуття громадянства України, легалізації незаконних мігрантів та поновлення на посадах звільнених за проступки працівників ДМС.

  "Маємо сподівання, що судова система, яка реформується, займатиме державницьку позицію", - додав керівник ДМС.

  Попередній матеріал
  У Кабулі стався потужний теракт у Кабулі – щонайменше 40 загиблих, 140 поранених (оновлено)
  Наступний матеріал
  На очах у матері: у Львові після занять з плавання померла 10-річна дівчинка
  Loading...

  НАБУ навідалося з обшуками до заступниці голови ДМС Пімахової

  Аплодисменти, лайка, гімн: чому дуже гаряче було на суді у справі Саакашвілі

  Саакашвілі програв справу за позовом щодо ДМС у визнанні його біженцем

  У Києві п'яний водій спровокував лобове зіткнення з таксі, зокрема постраждала дитина

  Злочинів в Україні за минулий рік поменшало на 14% – поліція

  Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Максима Праути – відео