Суд у справі Саакашвілі
Суд у справі Саакашвілі 5 канал

Аплодисменти, лайка, гімн: чому дуже гаряче було на суді у справі Саакашвілі

На суді зібралося близько 300 прихильників екс-чільника Одеської ОДА, які порушували спокій у залі засідань

У понеділок, 22 січня, в Київському апеляційному адміністративному суді розглядають апеляцію на рішення суду, який визнав, що Київська обласна міграційна служба законно відмовила Михеїлу Саакашвілі в наданні статусу біженця чи особи, яка потребує особливого захисту. Цей статус надає імунітет від екстрадиції до Грузії.

Сьогодні встигли розглянути лише клопотання Саакашвілі про відвід колегії суддів, яких він вважає упередженими. Суд частково задовольнив це клопотання.

На суді було близько 300 прихильників екс-чільника Одеської ОДА. Десятки спецпризначенців пильнували порядок у залі, однак слухання тривало досить напружено. Під час виступів лунали лайливі вигуки, в залі стояв галас. Ба більше, один з активістів дав міграційнику стусана.

Сам Саакашвілі неодноразово критикував владу і заявляв, нібито всі рішення суду вже прописані на Банковій. Його прихильники радо вітали слова лідера екс-чільника Одеської ОДА та навіть аплодували йому. Працівників міграційної служби та суддів вони намагалися засвистати. Потому заспівали Гімн України, а судді вийшли з зали засідань по-англійськи. 

Повернулися судді, коли вдалося налагодити зв'язок, запрацювали мікрофони і люди могли їх чути.  Зрештою, клопотання Саакашвілі суд задовольнив частково.

Як відомо, першу апеляційну скаргу подала Державна міграційна служба Київської області. Саакашвілі такі дії називає абсурдом, оскільки сторона, на користь якої суд першої інстанції ухвалив рішення, сама подає апеляцію. І саме цим пояснює екс-очільник Одеської ОДА власне клопотання про відвід суддів. У міграційній службі тим часом наголошують, що всі дії логічні. Інших коментарів там поки не дають.  

Нагадаємо, прокуратура Грузії тричі зверталася до України з проханням про екстрадицію Михеїла Саакашвілі. На батьківщині проти нього суд  розглядає низку кримінальних проваджень. Зокрема, його вже заочно засудили до трох років ув'язнення за перевищення службових повноважень. Йдеться про справу Сандро Гіргвіліані, якого 2006 року вбили представники МВС Грузії, а Саакашвілі сприяв умовно-достроковому звільненню засуджених правоохоронців.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Ар’єва обрали віце-президентом ПАРЄ на 2018 рік
Наступний матеріал
Клімкін: У Росії утримують більш як 60 українських політв'язнів
Loading...