Видача біометричних паспортів
Видача біометричних паспортів 5 канал

Затримка з "біометрикою": чому в Україні утворилась черга у понад 700 тисяч осіб

Через те, що ажіотаж на цей документ і досі не зник, чекати нині на біометрику доводиться замість обіцяних 20 днів утричі більше. Але вже за два-три місяці завдяки новій диво-друкарській машині обіцяють попит на паспорти задовольнити

Віталій Фроляк до столичного паспортного сервісу прийшов уже вдруге, аби забрати біометричні документи для виїзду за кордон.

"Дітям зробив замовлення паспортів на 15 грудня. Мені сказали, що паспорти будуть робити 1,5 місяці, але я приніс квитки на літак, який у мене післязавтра і мені сказали, що зроблять навіть швидше", – розповідає клієнт паспортного сервісу Віталій Фроляк.

Чоловікові таки пощастило. Частина українців на закордонний паспорт чекають значно довше. До прикладу, нетерміновий, який мали б виготовити за 20 днів, очікують два місяці. У паспортному сервісі пояснюють, що приймати заяви інспектори центрів Міграційної служби встигають, а затримка виникає під час друку.

"Кожен день ми оформлюємо приблизно 800 людей. Ажіотажу немає. Затримки є, але це по всій Україні. Поліграфкомбінат "Україна" просто не встигає друкувати", – пояснює заступник начальника відділу обслуговування громадян ДП "Документ" Тетяна Посвященна.

Від сьогодні поліграфкомбінат встигне. Принаймні, так обіцяють. На підприємстві запрацювала потужна машина для персоналізації біометричних паспортів. Вона друкує імена та інші дані в документах.

Нове обладнання зможе друкувати удвічі більше закордонних паспортів. Потужність цієї системи – 500 документів на годину, а це майже 11 тисяч паспортів на добу.

До сьогодні таку ж кількість закордонних паспортів друкували дві старі машин без упину 7 днів на тиждень у три зміни. У такому ж режимі працюватиме і нове обладнання.

"За місяць вона може персоналізувати 300-310 тисяч біометричних паспортів формату ID-1. У порівнянні, стара машина може персоналізувати 250 паспортів на годину і 150 тисяч на місяць. Тобто з придбанням цієї машини потужність на підприємстві збільшилася рівно удвічі", – розповів директор поліграфкомбінату "Україна" Юрій Оніщенко.

Видача біометричних паспортів
Видача біометричних паспортів5 канал

Тим часом у черзі на персоналізацію – 775 тисяч наборів персональних даних українців. Така цифра накопичилася з червня 2017 року, з моменту запровадження безвізу до країн ЄС.

"На сьогодні, ви знаєте, що утворилася велика черга. І я вважаю, що дуже правильне рішення уряду про придбання машини. Громадяни побачать результати цієї роботи, і не буде черг ні на оформлення, ні на видачу", – коментує голова Держміграційної служби Максим Соколюк.

Через 2-3 місяці такі черги на поліграфкомбінаті планують ліквідувати. Тим часом, біометричні паспорти для виїзду за кордон уже отримали понад 5 мільйонів українців, тобто кожен восьмий громадянин.

Наталка Коцкович, Антон Андрющенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У МВС показали відео з камер спостереження за кілька годин до смерті Ноздровської
Наступний матеріал
Порошенко згадав пакт Молотова-Ріббентропа та "залізну завісу": Уроки має винести не лише Україна
Loading...