5 канал

Крім прописки, ще й відбитки пальців та рахунки: в Україні видали мільйонну ID-картку

Перший ID-паспорт громадянина України видають з 14 років терміном на 4 роки. У 18 його необхідно буде поновити

Мільйонний за ліком ID-паспорт громадянина України напередодні урочисто вручили у районному відділі міграційної служби Києва. Власницею документа нового зразка із номером, який так легко запам'ятати – стала 15-річна київська школярка. Репортаж кореспондентів "5 каналу".

Свій перший паспорт громадянина України киянка Владислава Демчук отримує урочисто перед об'єктивами камер. Вона – мільйонний власник нової ID-картки. Як діє паперовий паспорт громадянина України, 15-річна школярка знає хіба що з досвіду батьків. Про переваги документа нового зразка Владиславі розповіли ще у школі. Каже, тепер шахраям складніше буде використати її документ.

Розповідає: "Знаю, що наприклад якщо в мене паперовий паспорт вкрали, то якась людина, яка дуже схожа на мене, могла ним скористатися, а ID-карткою не можна, тому що тут є відбитки моїх пальців, унікальний номер цієї карти".

Паспорти нового зразка зараз можуть отримати при втраті документа або після зміни прізвища. Абсолютно безкоштовно ID-паспорт протягом 20 робочих днів виготовляють для тих, хто отримує документ уперше. "Свідоцтво про народження, паспорта батьків і довідка з відділу реєстрації за бажанням. Це є змінна інформація", – перераховує працівник Державної міграційної служби Дніпровського району Києва Інна Черниш.

В одній такій пластиковій картці міститься уся інформація про власника. Окрім звичних для паперового документа прописки та сімейного стану, тут ще й відбитки пальців власника та доступ до його банківськіх рахунків.

"Скептики казали, що "у вас нічого не вийде". Світові експерти, коли відвідували України, казали, що жодна країна світу не запускала цей процес так швидко – заміни старих документів на нові. У нас все вийшло. Новий, сучасний, біометричний, з купою електронних сервісів. Видача його базується на електронному демографічному реєстрі. Дуже багато процесів прискорилось", – хизується голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

Перший ID-паспорт громадянина України видають з 14 років терміном на 4 роки. У 18 його необхідно буде поновити. Вже з наступного року документ нового зразка зможуть отримати всі охочі.

Наталка Коцкович, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Представники Ради Європи, уряду Японії та МінТОТ взялися вирішувати проблеми переселенців
Наступний матеріал
Ніч під ВР: залишилися лише прихильники Саакашвілі та окремі депутати "Самопомочі"
Loading...

Зникли 13 років тому: На Ельбрусі серед тіл туристів знайшли український паспорт

Представники Ради Європи, уряду Японії та МінТОТ взялися вирішувати проблеми переселенців

VIP-аварії: підбірка найбільш резонансних ДТП в Україні

Чи будуть депутати настільки ж одностайними у бажанні зняти із себе недоторканність – "Час. Підсумки дня"

Медицина по-новому: ексклюзивне інтерв'ю із заступником міністра охорони здоров'я Романом Іликом

За п'ять місяців у ДТП з пішоходами загинуло стільки ж людей, як в зоні АТО за 2016 рік – експерт