Житель Сирії застряг в аеропорту "Київ"
Житель Сирії застряг в аеропорту "Київ" 5.ua

"Застряг у терміналі": чому Омар майже три тижні живе в аеропорту Київ

Уже 18 діб Омар Хурі ночує у так званій "сірій зоні" столичного аеропорту

Майже сюжет для голлівудської стрічки розгортається у столичному аеропорту "Київ", де громадянин Сирії майже 3 тижні живе у залі очікування. Із так званої "сірої зони" його не приймають прикордонники обох держав. Ані повернутися на Батьківщину, ані пройти український пропускний контроль іноземець не може. 

Сирієць Омар показує кімнатку у так званій "сірій зоні" аеропорту. Саме у ній він поневіряється від 20 травня.

Іноземець розповідає, вперше приїхав до України вісім років тому. Навчався у виші, потім одружився на мешканці Вінниччини. Цьогоріч у нього закінчився черговий дозвіл на перебування в Україні. Щоб його продовжити, Омару необхідно було повернутися на Батьківщину. Та з початком війни в Сирії усі тамтешні державні установи переїхали до сусіднього Лівану, а туди сирійця не пустили.

Найближчим рейсом Омара відправили назад, в Україну. Тут його не пропустили митники, оскільки термін перебування в Україні вичерпано. Проживши в терміналі аеропорту майже тиждень, чоловік вирішив вдруге спробувати повернутися. Авіакомпанія пішла на поступки і безкоштовно посадила сирійця на борт до Лівану.

"Ми полетіли ще раз до Лівану, ще раз нас не пустили. І поставили нам заборону на в'їзд до Лівану назавжди, і повернули нас до Києва знову", – розповідає Омар Хурі.

Українські прикордонники не знають, що робити далі: випустити Омара з термінала аеропорту не можуть, а на їхні офіційні листи сирійські дипустанови не відповідають.

"Оскільки він не має візи, то в правовому полі пропустити ми не можемо. Він є не затриманим, не депортованим. Він є іноземним громадянином, який не пропущений в Україну", – коментує ситуацію заступник начальника штабу окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" Олег Комісарук.

Поки ж їжу Омарові привозить дружина, яка нині мешкає у батьків у Ніжині. Оскільки Омарові Хурі назавжди заборонено в'їзд до Лівану, подружжя нині розраховує лише на допомогу міграційної служби України. Як вирішити таку непросту "дипломатичну суперечку" – дивіться у сюжеті:

Наталка Коцкович, Василь Балабан, "5 канал"

Попередній матеріал
Медична реформа: "Кожен лікар повинен врятувати пацієнта безкоштовно"
Наступний матеріал
Серйозні обстріли та інформаційна пропаганда: у штабі АТО пояснили дії бойовиків
Loading...