Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Wallpapers wide

Медична реформа: "Кожен лікар повинен врятувати пацієнта безкоштовно"

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Ольга Стефанишина розповіла про медичну реформу в Україні

"Зараз кожен українець сплачує зі своєї кишені надмірні суми за медицину. 49 стаття Конституції України вже давно не працює, це популізм говорити про те, що в нас є безкоштовна медицина, в Україні її просто немає. Зараз потрібно зробити одну просту річ – у держави є гроші ось на це, і ось на це, ми сплачуємо. Кожна людина в Україні буде знати, що дійсно, безкоштовними є пологи, первинна допомога, паліативна допомога і швидка допомога. Тобто приїжджаючи в лікарню, лікар не буде стояти над операційнім столом і чекати, коли ваші родичі привезуть у доларах гроші за те, щоб він почав операцію. Такого не буде! Кожен лікар повинен врятувати пацієнта безкоштовно", – зазначила Ольга Стефанишина.

"Другий рівень допомоги буде прорахованим і частково оплачуватиметься пацієнтом. Ми сподіваємося, що відсоток, який сплачуватиме пацієнт, буде невеликим. Звісно, для цього потрібно буде збільшити державне фінансування медичної галузі. В Україні вона критично недофінансована, менше 3% держава фінансує охорону здоров'я України. Це дуже мало, порівняно з іншими країнами. Тому, звісно, треба буде збільшувати бюджет, але першочергово необхідно закласти механізм ефективного використання цього бюджету, бо зараз навіть, ті 3%, які виділяє держава ідуть у пісок, вони неефективно використовуються", – додала вона.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Назустріч безвізу": прикордонники Буковини звітують про готовність до напливу охочих, місцеві – не вірять
Наступний матеріал
"Застряг у терміналі": чому Омар майже три тижні живе в аеропорту Київ
Loading...

Іноземні постачальники ліків не повинні відноситися до України, як до країни "третього світу" - нардеп

Медицина по-новому: хто заважає українцям стати довгожителями – "Час. Підсумки дня"

Експерт розповів, які зміни передбачають нові законопроекти щодо медичної реформи

Медична реформа: Чому закони потрібно ухвалити вже цієї сесії

"Година смерті" у Маріуполі: чого вимагали активісти – відео

"Година смерті": у 50 містах України вимагали проведення медичної реформи