Засідання у ВР
Засідання у ВР 5.ua

Медична реформа: Чому закони потрібно ухвалити вже цієї сесії

В іншому разі МОЗ не зможе закласти кошти у бюджет на наступний рік і впровадження реформи у 2018 буде зірвано

Депутати ВР внесли до порядку денного два законопроекти, необхідні для старту медичної реформи в Україні. Уже завтра документи мають розглянути профільні комітети, а 8 червня їх обговорять депутати, передає "5 канал". 

Йдеться про законопроекти щодо фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів, а також забезпечення населення необхідною медичною допомогою, медикаментами і послугами системи громадського здоров’я.

Чотири законопроекти, необхідні для медичної реформи, Кабінет міністрів направив депутатам ще на початку квітня. Однак тоді народним обранцям не вдалося навіть включити їх до порядку денного. Нині документи доопрацювали, об’єднали. Тепер це два законопроекти, за які й голосуватимуть народні депутати.

"Завдання медичної реформи ускладнює дуже обмежений часовий лаг її прийняття. Відповідні закони потрібно ухвалити ще протягом шостої сесії, інакше МОЗ не зможе закласти необхідні кошти у бюджет на наступний рік, що у свою чергу зірве втілення реформи хоча б у первинній частині", – зазначив депутат від БПП Сергій Березенко.

Він додав: "Депутати не мають права залишити суспільство зі застарілою системою медицини. Тому вже цього тижня проекти законів повинні подолати перші читання і піти на прискорене доопрацювання до другого".

Попередній матеріал
Справа "беркутів": суд заслухав потерпілого, що на Майдані втратив зір на одне око
Наступний матеріал
На ремонт доріг між Україною та Польщею, Угорщиною виділять понад €100 млн Омелян
Loading...