5 канал

Представники Ради Європи, уряду Японії та МінТОТ взялися вирішувати проблеми переселенців

Лише за офіційними даними, в Україні є 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму

Відсутність житла та роботи – це головні проблеми, з якими стикаються вимушені переселенці в Україні. Як їх вирішувати – упродовж двох днів обговорюватимуть у Києві представники Ради Європи, посольства Японії, профільного міністерства та самих переселенців, передає "5 канал".

Лише за офіційними даними, в Україні є 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Щоби допомогти переселенцям інтегруватися, Рада Європи фінансує центри безоплатної правової допомоги.

"Рада Європи відстежує, щоби в українському законодавстві дотримувались права внутрішньо переселених осіб, зокрема, на житло, освіту, охорону здоров'я. Утім, на практиці часто це не працює", – бідкається директор Офісу програм РЄ Верена Тейлор.

А уряд Японії з 2014 року виділив внутрішньо переселеним особам понад $23 млн грантової допомоги, зокрема для відкриття ними власного бізнесу. "Уряд Японії фінансує реалізацію конкретних проектів для переселенців із Донбасу. Я часто їжджу в зону АТО, тому добре знаю їхні потреби. Наприклад, ми допомагаємо створювати так звані центри громад у місцях поселення цих осіб, відкриваємо клініки, підтримуємо бізнес-ідеї", – розповів посол Японії Шигекі Сумі.

За інформацією МінТОТ, досі більшість переселенців залежать від соціальних виплат, змогли працевлаштуватися менше половини. Міністр із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш зазначив: "У проекті на наступний рік дві програми. 36 млн грн через програму, в якій задіяний Фонд молодіжного житлового будівництва. А друга – ми просимо нам дати кошти на забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб. У цьому році – це 15 млн грн".

Попередній матеріал
Прифронтове Кримське: у храмі поновили богослужіння і провели обряд вінчання
Наступний матеріал
Крім прописки, ще й відбитки пальців та рахунки: в Україні видали мільйонну ID-картку