Кімната переселенців у профілакторії Пущі Водиці 5 канал

Без води та з боргами: Як живеться вимушеним переселенцям у Пущі-Водиці

Переселенці зі Сходу скаржаться, що адміністрація профілакторію в Пущі-Водиці, що належить комунальному підприємству "Київпастранс", незаконно виселяє людей

У профілакторії у Пущі-Водиці родина Зуєвих поселилася три роки тому. Залишатися у Донецьку стало небезпечно – адже активно підтримували Євромайдан. Зовсім дороги назад не стало після того, як чоловік та дочка Наталії за свою позицію потрапили в заручники бойовиків. З 2014-го за тимчасове житло сім'я сплачує по 700 гривень з людини на місяць. Це при тому, що у помешканні немає ані холодної, ані гарячої води.

Води немає три місяці. До цього були періодичні відключення електроенергії. Такі дії, кажуть Зуєви, почалися після того, як переселенці стали запитувати, як нараховується сплата за комірне, чому в інших кімнатах є бойлери, тоді як іншим родинам не дозволяють вмикати навіть чайники. А головне, що роблять у профілакторії люди, які насправді не є переселенцями.

"Ми не знаємо скільки кожен споживає. В одній кімнаті живе три людини, в іншій – одна людина. А то, може і не живе. Але всім рахують по колу. Метод дуже приблизний – навіть не за кількістю електроприладів. Те ж саме за опалення", – пояснює вимушений переселенець Сергій Фурманюк

Зуєвих підтримали кілька родин. На знак протесту вони припинили платити за комірне. В адміністрації профілакторію запевняють, що не виживають людей, а воду відключили лише у двох кімнатах через аварійну ситуацію з каналізацією.

Про виселення за борги людей лише попереджали – розповідають у адміністрації та показують оголошення. Але стверджують, жодна родина не залишила профілакторій через несплату. Хоча борг мешканців профілакторію, яких нараховується понад 100, сягає майже 800 тисяч.

"Підприємство дає їм інформацію, що в разі несплати ви втрачаєте право на тимчасове проживання. Вибачте, комунальне підприємство має працювати згідно закону. Що нам казати іншим, що платять? А ті не збираються і ще третирують цих людей", – розказує начальник дільниці дирекції з утримання об'єктів "Київпастрансу" Світлана Джога.

Підозри, що у профілакторії мешкають не переселенці, є безпідставними, кажуть у "Київпастрансі". А на вимогу людей укладати з ними договори, щоб уникнути ситуації, коли кімнати здають іншим, у комунальному підприємстві відповідають – це неможливо

Начальник служби маркетингу КП "Київпастранс" Ганна Бондар пояснює: "Це не є гуртожитком і у нас немає такої законодавчої бази, щоб ми це зробили. Фактично, ми як гостей їх поселили у своєму профілакторії… Це перше. А по-друге – у нас склалися борги, майже 800 тисяч грн, і ми вимушені їх платити".

Водночас у Міністерстві з питань окупованих територій вважають, що договори з людьми мають бути укладені обов'язково. "Людина має розуміти, на яких засадах з нього беруться ті чи інші кошти. Це не чорна каса. Усе має відбуватися у законному руслі", – наголошує заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука.

Розібратися в нарахуванні сплати за профілакторій та хто ж в ньому мешкає, переселенці просять поліцію, відповідні заяви вже у правоохоронців.

Юлія Божко, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Нагородження в екстремальних умовах: легендарна бригада ЗСУ святкує ювілей
Наступний матеріал
В "Опоблоці" знову заговорили про "громадянську війну"
Loading...
Держава має надати вимушеним переселенцям перспективу отримання житла – міністр соцполітики

Держава має надати вимушеним переселенцям перспективу отримання житла – міністр соцполітики

СБУ викрила оборудку із фінансуванням бойовиків "ДНР" через виплати псевдопереселенцям

СБУ викрила оборудку із фінансуванням бойовиків "ДНР" через виплати псевдопереселенцям

Від початку збройного конфлікту на Донбасі переселенцями стали понад 2 млн людей – ООН

Від початку збройного конфлікту на Донбасі переселенцями стали понад 2 млн людей – ООН