5 канал

Нагородження в екстремальних умовах: легендарна бригада ЗСУ святкує ювілей

72-а механізована бригада цього тижня відзначає 75-річчя – без пафосу та дуже скромно

Із гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї були обстріляні українські позиції у Верхньоторецькому. На цій ділянці фронту активізувалися й ворожі диверсанти. Спроби розвідки боєм армійці 72-ї бригади відбивають, а в перервах між стріляниною встигають отримати нагороди. І все це за кількасот метрів до позицій бойовиків.

Місцевий рельєф ворогу сприяє. У терористів вигідні позиції на узвишші. Диверсанти тут часті гості. "Метрів до 350 підходять спокійно. Тут яри і така місцевість, що їм сприяє. Малі групи по 2-3 людей", – уточнює військовослужбовець із позивним "Інструктор".

Ворожі гранатомети, кулемети та стрілецька зброя. Ніч напередодні знову видалася гучною. Лінія фронту розділяє Верхньоторецьке на дві частини. Мирних бойовики не шкодують. Снаряди перелітають через позиції армійців і руйнують оселі місцевих.

Він втомлений від армійських безсонних буднів, але привід для радості є навіть тут, на передовій – Дениса та його побратимів нагороджують медалями. Їхня 72-а механізована бригада цього тижня відзначає 75-річчя – без пафосу та дуже скромно. Взагалі-то тим військовим, які перебувають на позиціях – не до нагородження. Швидке шикування, вручення, радість на душі і жодної посмішки на вустах. Вояки кажуть, що посміхатимуться тоді, коли буде перемога.

"Медаль за жертовність та любов до батьківщини, яка надається УПЦ КП… Інша медаль "За відвагу". Вона була створена колишніми військовослужбовцями для відзначення тих, хто бере участь у бойових діях", – ділиться радістю заступник командира батальйону 72-ї механізованої бригади ЗСУ "Історик".

Нагородження відбувається в екстремальних умовах – за кількасот метрів від ворога. Усі ці вояки на фронті ще з 2014-го. "Стану старим – буду доньці показувати. Я вважаю, що нагороди – це стимул. От у мене він уже є до подальшої служби", – розповідає боєць Олексій. А от Сергій поки без нагород, адже на фронті лише місяць. На війні зустрів і своє 19-річчя – в один день із ювілеєм бригади.

Ці бійці свої нагороди навіть не встигли приміряти, бо сутінки вже скоро і треба бути готовим до нових атак бойовиків. 

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Сироїд: В Україні й досі не існує процедури визнання організацій терористичними
Наступний матеріал
Без води та з боргами: Як живеться вимушеним переселенцям у Пущі-Водиці
Loading...

Міни, гранати та реактивний вогнемет: СБУ виявила три великі схованки в зоні АТО

Уколов: Україна має бути готова до повернення окупованих районів Донбасу

"Такий план можливий": Експерти – про план уряду щодо окупованих територій Донбасу