5 канал

Пікет під Кабміном: чого вимагають переселенці від уряду

Активісти кажуть, що чиновники МінТОТ не виконують своїх обов'язків, і досі не розробили механізм компенсацій за зруйноване житло та не надали пільги постраждалим від агресії РФ

Переселенці з Криму та Донбасу вимагають ліквідувати Міністерство з питань тимчасово окупованих територій. А кошти на його утримання спрямувати на розробку необхідних житлових програм, передає "5 канал". 

Мовляв, чиновники цього міністерства не виконують своїх обов'язків, і досі не розробили механізм компенсацій за зруйноване житло та не надали пільги на придбання нового.

Крім того, за словами активістів, не працює законопроект 19-54, який передбачає пільгову іпотеку. Акцію протесту вимушено переміщені особи назвали "Право ВПО на житло - час дій".

"Ми втомилися. Ми зараз вийшли не просити, а вимагати. Тому що право є, закони є, але вони не працюють", - зазначає голова громадської організації "Мій.Дім.ua" Юлія Дрюк-Ілляшенко.

"Я стою за те, щоб мені дали статус потерпілого від збройного конфлікту і наступне - надання житла. Тому що тим житлом, у Криму, я користуватися не можу", - каже переселенець з Криму Олександр Марковський.

"Допомоги нізвідки чекати, і туди їхати - там ми не потрібні нікому. У мене будинок обібрали, там вдома немає нічого вже фактично", - розповідає Тетяна Кузнєцова, переселенка з Луганська. 

Свої вимоги учасники адресували прем'єр міністру Володимиру Гройсману. Кажуть, що через тиждень знову прийдуть до стін Кабміну за відповідями. У разі ігнорування їхніх вимог, обіцяють влаштувати акцію протесту та голодування.

 

Попередній матеріал
Мало вареники не ліпив: Полторак завітав на кухню, де готують страви курсантам ЗСУ
Наступний матеріал
Луценко: Амністія торкнеться близько 1700 учасників АТО
Loading...