Урсула Мюллер
Урсула Мюллер 5 канал

Візит до Святогірська: Помічниця генсека ООН вислухала проблеми переселенців

Помічниця Генсека ООН Урсула Мюлер відвідала місця масового проживання переселенців – Святогірськ, що на Донеччині

Переселенці збільшили чисельність населення невеликого містечка Святогірська на півночі Донеччини майже вдвічі. Від початку війни на сході сюди переїхали понад 6 тисяч людей з окупованих територій. В одному із санаторіїв їх мешкає майже три сотні.

Пані Надія переїхала сюди з Донецька півтора року тому. За фахом лікар, але тут доглядає сусідських дітей з обмеженими можливостями. "З роботою дуже тяжко. Це просто нереально складно. Мені зараз треба буде повністю перенавчатися. У мене теж діти. Вчусь та перенавчаюсь вночі", – каже Надія.

Відвідала переселенців помічниця Генсека ООН Урсула Мюлер. Люди скаржилися їй на урядовців, які запровадили, на їхню думку, суворі правила отримання пенсій. Також говорили про постійну необхідність підтверджувати свій статус, скаржилися на черги на блокпостах.

"Вони знущаються над нами, не пропускають. Ви уявляєте, ми стоїмо по 12 годин, а можемо простояти і добу", – обурюється переселенка Тамара Дзябко.

Окрім того, скаржилися на мізерну суму матеріальної допомоги переселенцям від держави. Адже кажуть: цих коштів не вистачає на найнеобхідніше.

"Ціни подорожчали. На жаль, люди не можуть дозволити собі купувати всі продукти харчування, які вони хочуть купити. Я говорю про такі продукти як м'ясо, молоко, сир. Природно, тієї пенсії й тієї адресної виплати вистачає на макарони. Можливо, на хліб", – розповідає голова благодійного фонду Наталя Кіркач.

Усі скарги уважно вислухала помічниця Генсека ООН. Урсула Мюллер запевнила переселенців, що стане захисником їхніх інтересів і обов’язково розповість про їхню біду міжнародним партнерам.

Водночас, в ООН заявляють про значне скорочення гуманітарного бюджету. На цей рік вони профінансовані лише на чверть від запланованого.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Велика делегація європарламентарів відвідала прифронтову Авдіївку – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Пенсійні зміни – в дії: настрої та оновлений споживчий кошик пільговиків
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе: Якщо у Венеційської комісії будуть зауваження до освітнього закону, їх врахують
Loading...