5 канал

На Харківщині 17 вимушених переселенців знову можуть опинитися на вулиці – сюжет

Тимчасовий притулок в приміщенні районного центру туризму облаштували ще у 2014-му

17-ро вимушених переселенців, які знайшли прихисток на Харківщині, знову можуть опинитися на вулиці. Тепер їх намагаються через суд позбавити навіть тимчасового житла. Журналіст "5 каналу" Світлана Дашкевич докладно.

Переселенка з Луганщини Ірина Самойлова на загальній кухні готує на усіх мешканців тимчасового притулку. У Чугуїв вона переїхала ще на початку війни. За цей час знайти собі іншого помешкання так і не змогла.

Жінка зізнається: "Я б вже давно пішла, якщо чесно, тому що самі бачите умови: гуртожиток є гуртожиток. Дітки маленькі, хтось хворіє, прохідні кімнати".

Тамара Назарова із окупованої Кадіївки живе в цій невеличкій кімнатці з трьома доньками та двома онуками. Орендувати інше помешкання родина не має змоги, бо дорого.

Тимчасовий притулок в цокольному поверсі районного центру туризму облаштували ще у 2014-му. Відтоді тут загалом почергово мешкали дві тисячі переселенців. 17 із них залишаються й досі. Залишилися ті, у кого немає родичів, нікуди їхати і хто не може самотужки зняти житло. 

Проживання вимушених переселенців у центрі туризму заважає дітям повноцінно займатися, переконує його адміністрація.

Директор туристичного центру Інна Артеменко каже: "Для того, щоб діти приїжджали і проводили тут заняття гуртків, зведені тренування. Діти району позбавлені повноцінних таких заходів таких, як ми проводили до 2014 року".

Через численні скарги батьків вихованців центру, чиновники звернулися до суду, щоби звільнити це приміщення. Водночас, кажуть, взялися підшуковувати житло для переселенців. Яку альтернативу пропонують переселенцям – далі у сюжеті.

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Наймолодша в ЗСУ: Як 10-та штурмова бригада святкувала річницю – сюжет
Наступний матеріал
"Сонце цілий рік": У Києві влаштували свято для особливих дітей
Loading...

Незламані та нескорені: як похиле подружжя з Луганщини допомагає армії та переселенцям

У Мінсоцполітики підрахували кількість переселенців з Донбасу і Криму

Аби допомагати переселенцям, у Маріуполі почав курсувати новий вид транспорту