Пенсії
Пенсії 5 канал

Пенсійні зміни – в дії: настрої та оновлений споживчий кошик пільговиків

Коли доплату матимуть пенсіонери, що отримали виплати раніше цього терміну, та на які суми їм сподіватися – дізнавалася кореспондент "5 каналу"

Пенсіонери таки отримали підвищені виплати, щойно пенсійна реформа вступила в дію. Щоправда, поки що надбавку отримають лише ті, хто за графіком отримує пенсію з 11 жовтня.

Від ранку у цьому поштовому відділенні на столичній Оболоні черга вже за новою – підвищеною пенсією. Деякі ж із відвідувачів, хоч пенсію матимуть більшу, але до нововведення скептичні.

"Я знаю одне: ті гроші, що нам додадуть – ціни піднімуться для всіх. І тих грошей, що нам додали, не вистачить ні на що", – каже пенсіонерка Тамара Іванівна.

Клавдія Третяк отримала пенсію вчора ще без надбавки. Скільки повинні додати – поки що не знає. Жінка працювала на будівництві, має понад 35 років стажу.

"Я отримувала пенсію 1670 гривень. Та хоч би 4-5 тисяч було, а то тягни-тягни ті копійки, так би вже щось було, хоч би онукові щось дати", – зазначає пані Клавдія.

У Пенсійному фонді пояснюють: всі, хто отримав пенсії до 11 жовтня, як і Клавдія Третяк, отримають доплату або у середу, 11 жовтня, якщо обслуговуються в банках, або на пошті у найближчі кілька днів.

"Всі кошти вже перераховані. Банк одразу зараховує кошти на картки. Тут питання доставки пошти", – каже Ірина Ковпашко, заступник голови правління Пенсійного фонду України.

Та деяких пенсіонерів підвищення виплат не торкнеться. Зокрема, їхній розмір не зросте для тих, кому призначили пенсії цього року, адже ці виплати вже належного рівня. Також підвищення не торкнеться пенсій, що призначені за спеціальними законами, тобто виплат для колишніх депутатів, науковців та державних службовців.

Перерахована пенсія залежить від зарплати, трудового стажу й умов праці. Більш конкретні цифри, наскільки зростуть виплати окремих людей, навів під час засідання уряду прем'єр-міністр. З його слів, вчитель, що отримував 2630 гривень, нині матиме 4530 грн. Пенсія лікаря зросте з 3537 до 4554 гривень. Шахтар отримає з 4264 аж 10740 гривень.

Водночас, у середньому пенсія зросте далеко не вдвічі. Мінімальна пенсія українців збільшується на 140 гривень. Цього вистачить, наприклад, щоб придбати додатково 11 буханців хліба, або півкілограма курятини чи 7 пляшок молока. Щоправда, закордонних курортів пенсіонери не можуть дозволити собі й досі.

 

Олена Бережнюк, Дмитро Долматов, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Гончаренко в ПАРЄ: Для Росії було дуже болючим питання втрати Педро Аграмунта
Наступний матеріал
Візит до Святогірська: Помічниця генсека ООН вислухала проблеми переселенців
Loading...